DOLAR 32,5768 % 0.09
EURO 34,9532 % 0.31
GRAM ALTIN 2.425,34 % 0,09
ÇEYREK A. 3.965,43 % 0,09
BITCOIN 64.322,34 -3.071
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°

Başkan Sarıkurt Çorlu TSO Meclisinde konuştu

Son Güncelleme :

28 Temmuz 2018 - 12:24

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasını (Çorlu TSO) ziyaret ederek, Çorlu TSO Meclisine Çorlu’daki devlet ve belediye yatırımları hakkında bir sunum ve konuşma yaptı.

Toplantıda konuşan ve ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan, “Çorlu için yaptığınız özverili çalışmalardan dolayı şahsım ve meclisimiz adına size teşekkür ederim. Çorlu TSO olarak bölgemizin gelişimi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak önemli ve güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.” dedi.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ersoy ile Meclis Üyeleri tarafından ağırlanan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’nun metropol bir şehir olduğunu, sürekli artan nüfusu ile birlikte artıları ve beraberinde yaşayan bir şehir olduğunu ifade ederek, “Trakya’nın metropolü konumunda olan Çorlu, ticaret ve sanayi bakımından son derece önemli bir yere sahip. Bizler hep birlikte el ele vererek bölgemize güzel hizmetler vereceğiz. İlçemizin gelişmesi ve kalkınması için birlikte hareket ederek başarılı olacağımıza inanıyorum. Çorlu, hızlı nüfus artışı ve hızlı yapılaşmasıyla hareketli bir şehir. Nüfus artışı ve yapılaşma kentte ekonomik canlılık yaratırken beraberinde yeni altyapı ve üstyapı ihtiyaçları meydana geliyor. Yeni yaşam alanlarının bu hızlı artışına karşılık doğan ihtiyaçları ekonomik gücümüz ölçüsünde karşılamaya gayret ediyoruz. Halkımızın parasını doğru idare ederek hizmet vermeye çalışıyoruz.

Bugün burada sizlerle bir araya gelmekten çok memnunum. Çünkü şehrimize yapılan devlet ve belediye yatırımlarını görmemiz ve doğru analiz edebilmemiz gerekiyor. Birlikte hareket edersek sorunlarımızın daha kolay üstesinden gelebileceğimiz kanısındayım. Kamu yatırımlarının şehrimizde daha hızlı ve yoğun ilerlemesinin yanında Büyükşehir Belediyemizin yatırımları ile ilgili olarak da doğruları görerek adım atmamız gerekiyor. Ancak özellikle uyuşturucu bağımlığı konusunda tüm kurumların işbirliği ile adım atması sorunun çözümüne katkı sunacaktır. Bu işi sadece emniyet ile çözmeye çalışmak, sorunu ötelemekten başka bir işe yaramaz. Caydırıcı güç önemli ancak bu güce destek olabilmeliyiz diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Sarıkurt, Başkan Noyan ve Başkan Yardımcısı Ersoy, meclis üyeleri ile birlikte görüş alışverişinde bulunurken Başkan Sarıkurt, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Habertrak/Aytaç Doğaner