DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

“Bir Bronz Sahtiyan” Bisanthe’de

Son Güncelleme :

28 Şubat 2018 - 11:53

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Değirmenaltı Mahallesi’nde hayata geçirilen Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi, farklı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanatçı Metin Kılıç’a ait bronz heykellerden oluşan “Bir Bronz Sahtiyan” sergisi, 24 Mart’a kadar açık kalacak.

Süleymanpaşa Belediyesinin sanatsal faaliyetlerini topladığı Bisanthe markası ile hayata geçirdiği Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi, Heykeltıraş Metin Kılıç’ın Bir Bronz Sahtiyan isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Bronz heykelciklerden oluşan sergi için açılış kokteyli düzenlenirken, kokteyle Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri ile Sanatçı Metin Kılıç ve çok sayıda sanatsever ilgi gösterdi.

BİR BRONZ SAHTİYAN METİN KILIÇ’IN İLK KİŞİSEL SERGİSİ

Sanatçının ilk kişisel sergisi olma özelliğini de taşıyan ve çok sayıda eserin satışının gerçekleştiği sergi, 24 Mart 2018 tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Sanatçı Metin Kılıç, “Bu benim ilk kişisel sergim. Bu yüzden heyecanlıyım. Mekân, galeri çok güzel. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Bey’e böyle bir ortamı sağladığı için çok teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

“BU ALANDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi’nin ikinci sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Memnuniyetle görüyorum ki eserlerin tamamına yakını satıldı. Bir ay süreyle bu eserlerimiz Tekirdağlıların beğenisine sunulacak. Bu alandaki çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

EŞKİNAT YENİ BİSANTHE ETKİNLİĞİNİN MÜJDESİNİ VERDİ

Sanat adına yapılan çalışmaların devam edeceğinin altını çizen Eşkinat, ayrıca bir müjde daha verdi. Fotoğraf sanatının yaygınlaşması için de adım attıklarını ifade eden Başkan Eşkinat, “Önümüzdeki günlerde daha işlevli, daha büyük işlerle sanatseverlerimizin huzurunda olacağız. Bisanthe Ailesi giderek genişliyor. Bisanthe Quartet, bizim klasik müzik alanındaki yeni çalışmamızdı. Bu oda orkestrası gerek Süleymanpaşa’da vereceği konserlerle, gerekse ulusal ve uluslararası sahnelerde bizi tanıtarak önemli bir işlev yerine getirecek. Ama artık yeni bir Bisanthe daha geliyor. O da FotoBisanthe. Türkiye’nin en geniş çaplı uluslararası fotoğraf yarışmasını ve maratonunu hazırlamaya çalışıyor arkadaşlarımız. Her zaman söylüyorum, Tekirdağ’ın kalbi Süleymanpaşa başka bir yer olacak. Bu kentin potansiyelini, kimliğini ortaya çıkaracak bir belediyenin başkanı olmaktan gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

Habertrak/Özlem İnan