DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.196,00 -0.031
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

BÜYÜKŞEHİRİ İŞARET ETTİ

Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 11:38

BÜYÜKŞEHİRİ İŞARET ETTİ

KARLA MÜCADELE AKSADI

 

 

 

SÜLEYMANPAŞA’NIN TÜM EKİBİ SAHADA

 Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, ilçede etkili olan kar ve buzlanma konusunda yürütülen çalışmalara hakkında bilgi verdi.

Kar yağışı ile ilgili süreci öncesinden itibaren takip ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar; “Köylerden çok şikayet geldi. Köylerin ana girişleri, ana caddeler büyükşehire ait. Ama Çarşamba sabahı (bu saate kadar) giden olmamış. Süt arabalarını bekleyenler var.” diye konuştu.

Süleymanpaşa ilçesinde yağan karın ardından bazı köylerin ana yollarının ve girişlerinin açılmayışı nedeniyle aksaklıklar yaşandı. Şehir merkezinde ise ana caddelerde Salı gecesi yapılması gereken çalışmaların Çarşamba sabahı başlaması trafikte sorunlara neden oldu.

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin karla mücadele konusundaki sorusunu yanıtlayan ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin kısıtlı imkanları ile karla mücadele ettiğini ifade eden Başkan Uzunlar; “Biz elimizden geldiği kadar akşam çalışan ekibimizi sabah yine çağırdık. Sahada çalışıyorlar. İmkanlarımız belli. 4 tane greyderimiz var, JSB’ler, kamyonlar, tuzlama ekibimiz hepsi sahada. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ TAM KADRO SAHADA

Tüm ekibin sahada olduğunu dile getiren Başkan Uzunlar; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları üzerine gerekli hazırlığımız yapmıştık. Salı sabahı erkenden programımızı yaptık. Gerekli talimatlarımızı verdik. Karda kullanabileceğimiz tüm araçların hazırlığını yaptık. Akşam bir ekibi nöbetçi olarak bıraktık. Gece saat 24:00 civarında baktığımızda eleştirmek açısından değil ama büyükşehir bizim kadar sahaya çıkmadı. Sabaha karşı biz mücadele ettik. Gece öncesi hava daha sakindi. Ama kar geceden sonra yağmaya devam etti. Dakika dakika bölgeleri takip ettik. Çalışan personelin WhatsApp grubunu aktif olarak anlık şekilde kullandık. Hangi sokaktan şikayet gelmiş, ne zaman gidilmiş diye takip ettik. Bunların görüntüleri de var. Bir kez girdiğimiz yere belli bir saat sonra girdiğimiz de oldu. Köylerden çok şikayet geldi. Köylerin ana girişleri, ana caddeler büyükşehire ait. Ama Çarşamba sabahı (bu saate kadar giden olmamış. Süt arabalarını bekleyenler var. Cenazesi olup ana yolları açılmayanlar olmuş. Herhalde birkaç saate o bahsettiğim ana köy yolları da açılır. Biz elimizden geldiği kadar akşam çalışan ekibimizi sabaha yine çağırdık. Sahada çalışıyorlar. İmkanlarımız belli. 4 tane greyderimiz var, JSB’ler, kamyonlar, tuzlama ekibimiz hepsi sahada. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek