DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.136.986 -5.698
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Canlı hayvan satış tesisi için istişare toplantısı gerçekleştirildi

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2018 - 9:43

Et Kombina Tesisi yanına kurulması düşünülen canlı hayvan satış tesisi için Ticaret Borsası Binasında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan Ticaret, Sanayi Borsası Başkanı Atilla Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Malkara’yı havyacılığın başkenti yapmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Çavuşköy Mahallemizde inşaat çalışmaları devam etmekte olan Et Kombina Tesisi yanına canlı hayvan satış tesisi kurmayı düşünüyoruz. Bugünkü toplantımızı da canlı hayvan satış tesisini nasıl yapabiliriz diye Ticaret ve Sanayi Borsası Başkanı Atilla Ayaz ve Tekirdağ Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ile birlikte fikir alışverişinde bulunduk. Canlı hayvan tesisi kurulduğunda Malkara’da ki üreticilerimiz yetiştirdikleri hayvanlarını daha rahat ve daha karlı satış yapma olanağı sağlayacaktır. Malkara Trakya’da tarım ve hayvancılığın başkenti olacak diye hemşerilerimize söz verdik. Her zaman üreticimizin yanındayız. Çalışmalarımızın sonucunda Malkaramız Trakya’da tarım ve havyacılığın başkenti olacak.” dedi. Habertrak/Ferhat Akgün