DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Çocuk istismarına mavi kurdeleli tepki

Son Güncelleme :

06 Temmuz 2018 - 10:58

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanları, son günlerde yaşanan çocuklara yönelik şiddet, suiistimalin önlenmesi ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla bileklerine “Mavi Kurdele” takarak çocuk istismarlarına tepki gösterdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kadın çalışanları çocukların istismar ve ihmali konusunda duyarlılığın sembolü olan mavi kurdele ile tüm dünyaya örnek oldu.

“TÜRK ADALETİ GEREKEN EN AĞIR CEZAYI VERECEKTİR”

Son zamanlarda bizleri derinden yaralayan, üzüntüye ve düşünceye sevk eden çocuk istismarı konusunda birtakım olaylara şahit olduklarını söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin anneleri ve kadın personeli sol bileklerine mavi kurdele takarak farkındalık yaratmayı hedefledi. Bütün Türkiye’nin hislerine tercüman olduğumuzu düşünüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak artık ülkemizde bu tür olayların yaşanmamasını istiyoruz. Her türlü yasal tedbirlerin alınmasını, vatandaşlarımızın hassasiyetini bekliyoruz. Tüm kurumların bu konuda yayınlar ve telkinlerle bu konunun üzerine gitmesini istiyoruz. Özellikle son günlerde yaşanan acı olaylar sonucunda bütün istismarcıları lanetliyoruz ve toplum dışına itiyoruz. Sanıyorum ki Türk adaleti gereken en ağır cezayı verecektir. Bir daha ülkemizde bu tür olayların yaşanmaması dileklerimle herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Habertrak/Aytaç Doğaner