DOLAR 32,8345 % 1.01
EURO 35,3594 % 1.02
GRAM ALTIN 2.470,57 % 1,56
ÇEYREK A. 4.039,38 % 1,56
BITCOIN 65.949,09 1.284
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Doğa Koleji yenilikçi projelerde örnek

Son Güncelleme :

28 Aralık 2023 - 13:44

Doğa Koleji yenilikçi projelerde örnek

 

Tekirdağ Doğa Koleji’nin yeni projeleri; “Ekoloji Dersi” ve “Yenilikçi Eğitimde Yapay Zeka Dokunuşu” gazetecilerle paylaşıldı. Tekirdağ Doğa Koleji, yenilikçi eğitim anlayışı ve doğa ile iç içe olan kampüsü ile gazetecilerden tam not aldı.

 Tekirdağ Doğa Koleji Yönetimi, yeni yıl konseptli bir öğle yemeğiyle basın mensuplarını ağırladı.

Programda okulun, 13-14 Ocak’ta gerçekleştireceği bursluluk sınavı, pilot okul olma projeleri, en farklı konsept derslerinden olan ekoloji dersi ile ilgili bilgilendirme Ekoloji öğretmeni Gizem Yağmur Atmaca tarafından yapıldı.

  1. sınıftan 12. sınıfa kadar farklı yaşlara hitap eden bu çok özel bursluluk sınavı yüzlerce öğrenciye sunulan imkanla Trakya’nın en iyi özel okulunda burslu okuma şansı sağlayacak, sınav 13-14 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek

Okul, diğer özel okullarda olmayan ekoloji dersiyle ön plana çıkıyor.

Bu dersin amacı ise öğrencilerin ortaokuldan itibaren alacakları Fen, Coğrafya ve de lisede alacakları Biyoloji derslerinin temelini oluşturmakla birlikte anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin henüz bugünden bilime ısınmalarını sağlamak.

YAPAY ZEKA KONUSUNDA ATILIMA GEÇİLDİ

Rehberlik Öğretmeni Burak Yaşar da “Yenilikçi Eğitimde Yapay Zeka Dokunuşu” hakkında basına bilgi verdi.  Öğrencilere ve velilere benzersiz bir deneyim sunulduğunu kaydeden Yaşar, “Okul, içerik zenginliği ve etkileşimli öğrenmeyi bir araya getirerek, yapay zeka destekli video içeriklerini başarıyla kullanıyor.” dedi. Programda kampüs Müdürü Irmak Eren, Ekoloji öğretmeni Gizem Yağmur Atmaca, Rehberlik Öğretmeni Burak Yaşar ve idari kadro ile çok sayıda gazeteci yer aldı.

Habertrak/Serhat Yeşilipek