DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.187,92 -1.183
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Dualar Afrin’deki Mehmetçiğe

Son Güncelleme :

26 Şubat 2018 - 13:01

Babaeski Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, Cuma namazı öncesi Afrin’ deki kahraman Mehmetçiklerimiz için hatim indirerek, dua ettiler.

Gazi Anadolu İmam hatip lisesi ve İmam Hatip Ortaokul Öğrencileri ve Öğretmenlerinin okumuş oldukları Fetih suresi ve Hatimlerin duası yapıldı.

Okul Müdürü Erdinç Öner, yapılan dualardan sonra yaptığı açıklamada; “Afrin Harekatı’nda yedi düvele karşı vatan savunması, istiklâl ve istikbal mücadelesi için kahramanca çarpışan, çatışma esnasında yaralanan ve hayatını kaybederek Ahiretteki makamların en yücesi olan Şehadet mertebesine ulaşan Aziz şehitlerimiz için Fetih suresi ve hatimler okundu. Okunan hatimler Dernek Camii İmam hatibi Selami Gün tarafından yapılan dua ile bağışlandı. Duada aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, operasyonda vatanı için hiç düşünmeden cepheye koşan kahraman Mehmetçiğimize, muvaffak olmaları için dua edildi” dedi

Cuma namazı öncesi hep birlikte yenilen yemek sonrası yapılan duaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat,  AK Parti Kadın Kolları Babaeski İlçe Başkanı Melis Sezer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Osman Cura ve Mehmet Korkmaz, Okul Müdürleri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü temsilcileri, Okul Öğretmenleri ve Öğrenciler katıldı.

Duanın ardından kılınan Cuma namazı ile program sona erdi.

Şehitler için yapılan duaların ardından ise ilçe Milli Eğitim Müdürü Tokat, gayretleri, kadirşinaslıkları ve emeklerinden dolayı Okul Personelini, Öğrencileri, Öğretmen ve İdarecileri tebrik ettiler.

Habertrak/Metin Karakuş