DOLAR 32,8345 % 1.01
EURO 35,3594 % 1.02
GRAM ALTIN 2.470,57 % 1,56
ÇEYREK A. 4.039,38 % 1,56
BITCOIN 65.949,09 1.284
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Edis, Tekirdağ’ı salladı

Son Güncelleme :

20 Mayıs 2024 - 16:38

Edis, Tekirdağ’ı salladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Gençlik Festivali düzenlendi. Sahneye çıkan pop sanatçısı Edis, unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Gençlik Festivali düzenlendi.

Tekirdağ Sahil Dolgu alanında 1. si düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Festivaline Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, CHP Tekirdağ İl Başkanı Özgür Taşmerdivenli, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Engin ve yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Festival programında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, gençleri çok önemsediklerini ifade ederek, şunları kaydetti;”  Tekirdağ’ın genç ve dinamik nüfusuna yönelik dolu dolu bir festival programı düzenlediklerini belirterek, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bizler de Tekirdağ’ın suyuna, toprağına, çiçeğine benzeyen gençlerin ufkunu açmak için yola çıktık. Bu festivalin şehrimizin tanıtımına katkı sunmasına, kent ekonomisinin işlerliğinin artmasına ve her şeyden önce gençlerin geleceğe daha fazla umutla bakmasına katkı sunacağına inanıyorum. Bu sayede yaşama daha sıkı bağlarla tutunacak gençleri, Tekirdağ’ın ekonomik, sosyal ve kültürel yapısıyla daha iyi harmanlayacağımız kanaatini taşıyorum. Böylesi kapsamlı organizasyonların başta turizm olmak üzere birçok alanda Tekirdağ’ın marka değerini ve işlevselliğini yükselteceğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra kuracağımız Gençlik Yaşam Merkezleri ile gençlerin vakit geçirebilecekleri, sosyal becerilerini geliştirebilecekleri ve eğitimlerine destek olabilecekleri mekânlar, kütüphaneler, ortak çalışma alanları ve çamaşırhane hizmeti sağlayacağız. Gençlik akademileri kuracağız. Bu merkezde, gençlere yönelik sürdürülebilir bir yaşam sağlamak üzere var olan sosyal, ekonomik ve çevresel sorunlara yenilikçi çözümler üretmek ve bunları hayata geçirmek amacıyla kuluçka merkezi içerisinde açık inovasyon platformları kuracağız. Ayrıca, bilişim, yazılım, yapay zekâ gibi konularda projeler geliştiren ve uygulanabilirliği yüksek olan, yenilikçi fikirlere yatırım kapsamında gençlere bilişim sermayesi vereceğiz. Gençlerimize yönelik düzenleyeceğimiz kamp organizasyonları, doğa keşfi ve eğitici aktiviteler ile onların sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmesine destek vereceğiz”

Belediye Başkanı Yüceer’in konuşmasının ardından sahneye sevilen pop sanatçısı Edis sahne aldı.

Edis,  birbirinden güzel parçalarıyla adeta büyüledi. Edis, için hazırlanan ateş ve ışık gösterileri ise muhteşemdi. Habertrak/Oya Orhan