DOLAR 32,5174 % 0.03
EURO 34,6597 % -0.13
GRAM ALTIN 2.437,33 % -2,49
ÇEYREK A. 3.985,04 % -2,49
BITCOIN 66.744,01 2.975
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 15°

“EMEKLİLER AYLARDIR OYALANIYOR”

Son Güncelleme :

28 Şubat 2024 - 12:43

“EMEKLİLER AYLARDIR OYALANIYOR”

“AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYORUZ”

“SEYYANEN EK ZAM TALEP EDİYORUZ”

2021 Tüm Emekliler Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Resul Mustafa Taşkıran, emeklilerin içler acısı halde olduğunu söyledi.

Tekirdağ Şube Başkanı Resul Mustafa Taşkıran; “Halen 10 bin lira olarak ödenmekte olan en düşük emekli maaşı başta olmak üzere tüm emekli maaşları ile dul ve yetim aylıklarına ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere 12 bin lira seyyanen ek zam yapılsın.” dedi.

MİLYONLARCA EMEKLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR

Kadıköy’de buluşan emeklilerin buluştuğu eyleme Tekirdağ’dan çok sayıda emekli katıldı.

Emeklinin bir kez daha sefalete mahkum edildiğini İfade eden Tekirdağ Şube Başkanı Resul Mustafa Taşkıran; “Emekli maaşı kiraya yetmiyor. Elektrik ve doğalgaz faturaları ödenemez miktarlara ulaşıyor. Emeklinin mutfağı alev alev yanıyor. Milyonlarca emekli açlık sınırının altında yaşıyor. Maaşı yetmediği için günlük gıda harcamalarını tüketici kredisi ve kredi kartıyla karşılamak zorunda kalan emekliler, banka kuyruklarında yaşam savaşı veriyor. Emekliler böylesine ağır ve zor şartlar altında yaşamaya çalışırken, milyonlarca emeklinin oyunu alarak işbaşına gelen siyasi iktidar, devlet bütçesinden karşıladığı üçer beşer maaş ve huzur hakkı ödemeleriyle yandaşlarına, dost ve akrabalarına ulufe dağıtıyor. İnsanca yaşanacak maaş isteyen milyonlarca emekliye sıra geldiğinde ise; ‘bütçe imkânlarını araştırıyoruz, biraz daha sabredin. Emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz inşallah’ diye aylardan beri oyalıyor.”şeklinde konuştu.

“RAKAMLAR VE GERÇEKLER ORTADA”

Şube Başkanı Resul Mustafa Taşkıran; ”2024 yılını emekliler yılı ilan ettik, Temmuz ayında emekli maaşlarını eşitleyeceğiz’ diyerek, emeklilerin umutlarını ve hayallerini seçim malzemesi olarak kullanmak istiyor. Oysa görünen köy kılavuz istemez. Rakamlar ve gerçekler ortada. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Boş laflarla karın doymuyor.” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek