DOLAR 32,5659 % 0.02
EURO 34,8961 % 0.03
GRAM ALTIN 2.427,51 % -0,11
ÇEYREK A. 3.968,98 % -0,11
BITCOIN 64.035,32 -3.579
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°

“Gençler kendilerine hedef koysunlar”

Son Güncelleme :

07 Temmuz 2018 - 11:15

Sürekli adı olumsuzluklarla anılan Aydoğdu Mahallesi’nden göğüs kabartan 2 başarı hikayesi çıktı. Aydoğdu’dan doğup büyüyen 2 genç Özel Harekat, Jandarma Özel Harekat olarak terörle mücadele veriyor. Mahalleli ise bu tip örneklerinin artırılmasını istiyor.

AYDOĞDU MAHALLESİ’NİN GURURU OLDULAR

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan ve sürekli olumsuz olaylar ile gündeme gelen Aydoğdu mahallesinin gerçek yüzünün o olmadığı ile ilgili tepki gösteren Harun Baltacılar, Metin Özcan ve Fikret Taşıyan aynı mahallede doğup büyüdüler ve yoksulluk içerisinde okuyarak, mesleklerini ellerine aldılar. Zorluklar ile mücadele ederek Metin Özdemir Polis Özel Harekat, Harun Baltacılar Jandarma Özel Harekat ve Fikret Taşıyan ise Üniversite öğrenimini tamamladı. Gazetemize gelerek eğitim ve öğretim süreçlerinde yaşadıkları sıkıntıları dile getiren gençlerin Aydoğdu mahallesinde yaşayan gençlere iki önerileri var. ‘İnanmak ve Okumak’

“GENÇLER KENDİNE HEDEF KOYSUNLAR”

Aydoğdu mahallesinde yokluk içerisinde eğitimini tamamlayarak PÖH olan Metin Özdemir ; “1993 yılında Tekirdağ’ın Aydoğdu mahallesinde dünyaya geldim, İlkokulu Aydoğdu mahallesinde bitirdim. İmam Hatip lisesinde mezun olduktan sonra Van ilinde askerliğimi yaptım. Askerliğimin ardından belli bir süre Devlet Hastanesinde özel güvenlik olarak çalıştım. Polis Özel Harekat ilanlarını gördüm ve konuyu aileme açtım. Babam ‘Nasıl olsa beceremezsin, ben yapmış olmayayım. Git dene nasıl olsa kazanamazsın’ dedi. Ben Bursa’ya gidecektim, babam Peştemalcı Caddesi’nde hamallık yapıyor. Yol paramız dahi yoktu. Sosyal Yardımlaşma Derneğine gittik sonra bize yardımcı oldular. Mülakata gittikten sonra bana mahalle de ki büyüklerimiz dediler ki: ‘Sen romansın, nasıl olsa görecekler bunu ve olamayacaksın polis. Ağzınla kuş tutsan da hikaye.’ Sonuçlar açıklandıktan sonra birçok kişi beni tebrik ettiler şaşırdılar. Devlet hiçbir zaman ayrımcılık yapmıyor. Biz şu anda bunu başardık, mahallemizde ki gençlerinde bunu yapabileceğine inanıyorum. Yeter ki eğitimlerine önem versinler. Kendilerine hedef koysunlar.” ifadelerini kullandı.

“HERŞEYİN BAŞI OKUMAK!”

Mısır satarak lise ve üniversite eğitimini tamamlayarak JÖH olan Harun Baltacılar ; “1995 tarihinde Tekirdağ Aydoğdu mahallesinde doğdum. 21 yılım orada geçti. İlkokulumu Aydoğdu mahallesinde liseyi Ticaret Meslek lisesinde okudum. Bu süre zarfında da el arabasında mısır satarak geçimimizi sağlıyorduk. Maddi yetersizliklerden dolayı Üniversite öğrenimimi yarıda bıraktım. Sonrasında askere gittim, Uzman çavuş alımlarında Jandarma Özel Harekata başvuruda bulundum. Beytepe’de sınavlara girdiğimde arkadaşlarım gezmeye çıktığında ben çıkamamıştım. Param yoktu ben çıkamadım. Ben hiç yılmadım, bırakmadım pes etmedim. Çok yetenekli arkadaşlarımız var mahallemizde. Herşeyin başı bence okumak. Okumazsanız bir yere gelinmiyor. Mahallede ki gençlerimiz çabalamalı. Yokluklar ile herkes mücadele ediyor. Kendimizi öteleştirmememiz gerekiyor. Ben gittiğim her yerde başım dik bir şekilde ben romanım dedim. En büyük tavsiyem, okusunlar. Gençlerimiz okullarını tamamlasınlar, kendilerine hedef koysunlar.” dedi.

Habertrak/Ferhat Akgün