DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.831,70 -0.227
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

 “İcat Çıkartmayın” sahnelendi

Son Güncelleme :

07 Mart 2018 - 11:15

Keşan Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Keşan’a gelen Sıcak Oyun Atölyesi, 4 Mart 2018 Pazar günü “İcat Çıkartmayın” adlı oyunu Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahneledi.

Saat 20.00’da başlayan 2 perdelik komedi türü oyunu; Keşan Belediye Meclisi’nin CHP’li  üyeleri; Yeşim Selimoğlu, Yılmaz Başol, Keşan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan ve tiyatroseverler izledi. Ali Gökgöz’ün yazıp yönettiği oyunda; Erdoğan Sıcak, Ali Gökgöz, Atilla Güneş, Ceyda Çalık, Ezgi Asil, Feryal İleri, Gülşen Berberoğlu, Haçik İngilizoğlu, Hakan Salli, İsmet Kurtuluş, Muzaffer Boyam, Ömer Faruk Sağlam, Sema Çekin, Teuta Göçmen, Turgay Çinal, Zeynel Egemen Sönmezışık rol aldı.

Oyun; çok yorgun geçen bir günün akşamında en sevdiğiniz filmi izlemek üzereyken kesilen elektriğin, uzun zamandır yüzünü göremediğiniz, çok sevdiğiniz bir dostunuzdan gelen telefonun, her ayın sonunda almayı hevesle beklediğiniz maaşınızın, bu sefer bu kitabı mutlaka okuyacağım deyip, elinize aldığınız zaman kokusunu içinize çektiğiniz yeni basılmış kitabın aslında kimler tarafından nasıl bulunduğunu, icatların bulunuş şekillerini seyirciyi içine alarak komedi tadında anlattı.

Oyunda; gündelik hayatta çok sık kullandığımız, “Olmasaydı ne yapardık?” dediğimiz ve eğitim hayatımız boyunca kim tarafından icat edildiğini bir türlü öğrenemediğimiz ama bir bilgi yarışmasında soru olarak görünce neden bilmediğimizi bilemediğimiz birçok teknolojik aletin icadını, zaman, dönem ve karakter kurgusu ile harmanlayıp seyirciye sunuldu.

Beğeni ile izlenen oyun sonrası sahneye gelerek oyuncuları başarılı performansları nedeniyle tebrik eden Keşan Belediyesi’nin CHP’li Üyesi Yeşim Selimoğlu, Keşan Belediyesi Seramik Kursiyerleri tarafından hazırlanan ve Keşan’ı sembolize eden yel değirmenini oyunculara takdim etti. Habertrak/Ferhat Akgün