DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

İklimTrak projesi tanıtıldı

Son Güncelleme :

05 Ocak 2024 - 12:00

İklimTrak projesi tanıtıldı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörlük Senato Salonu’nda, CCAGP 088 TR21 Trakya Bölgesinde İklim Değişimine Adaptasyon için Nötr Arazi Bozunumu (İklimTrak) Projesi tanıtım toplantısı yapıldı. NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, açış konuşmasında projeye değinerek, iştirakçilere teşekkür etti.

İklimTrak projesi hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Fatih Konukcu, Avrupa Birliği destekli ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın sözleşme makamı olduğu, İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı kapsamında Trakya Bölgesinde İklim Değişimine Adaptasyon için Nötr Arazi Bozunumu (İklimTrak) isimli projenin sözleşmesinin 8 Aralık 2023 tarihinde NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin tarafından imzalanarak resmen yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Konukcu, projenin Trakya bölgesi için sağlayacağı faydaları aktararak, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin koordinatör olduğu projede; Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ortak; Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü, Edirne Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Kırklareli Atatürk Toprak, Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlükleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanlığı iştirakçi olarak yer alıyor. Habertrak / Salih Aydın