DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.740,00 -0.665
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

İNTERNETTEN KÖPEK ALMAK İSTEDİ, DOLANDIRILDI

Son Güncelleme :

02 Mart 2018 - 10:22

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde internet üzerinden köpek sahibi olmak için başvurduğu kişiler tarafından dolandırılan M.C.  Marmaraereğlisi Adliyesi’ne giderek görevli Cumhuriyet Savcısına şahıslar hakkında şikayetçi oldu.

İNTERNETTE GÖRDÜĞÜ İLANDAKİ KÖPEKLERİ ALMAK İSTEDİ

Edinilen bilgiye göre M. C., internet üzerinden evcil olarak hayvan ararken, gördüğü bir ilandaki kişiyi aradı. İlanı veren C.K., M. C.’ye kendisinin yurt dışına çıkacağını 2 pomeranian boo cinsi köpeğine ücretsiz olarak sahiplenecek kişiler aradığını belirtti. İddiaya göre C.K, köpeklerin, Artvin Hopa’daki B.M. isimli veterinerde olduğunu söyleyip sözde veterinerin numarasını M. C.’ye verdi.

ÖNCE 500 TL SONRA 2 BİN TL GÖNDERDİ

Bunun üzerine M. C., sözde veteriner B.M’yi aradı. B.M, hayvanların özel hayvan taşıması aracıyla gönderilmesi için hesap numarası vererek 500 TL gönderilmesini istedi. Verilen hesaba parayı yatıran M. C’yi arayan B.M. bu kez sigorta işlemleri için 2000 TL daha göndermesi gerektiğini söyledi. Durumdan şüphelenen M. C’yi veterinerlik belgesi ve veteriner kliğinin numarasını vererek ikna eden B.M, köpeklerin sigortasının 2000 TL olması gerektiğini söyledi.  M. C. bunun üzerine B.M’ye 2000 TL’yi daha gönderdi.

Daha sonra durumdan şüphelenen M. C. sigorta poliçesi istediğinde dolandırıldığının farkına vardı. Poliçede direten M. C. daha sonra B.M’ye ulaşamadı. İlanı veren C.K’ya da ulaşamayan M. C. durumu Marmaraereğlisi İlçe Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcısına şikayetini iletti.

Köpeklerin sahibi olduğunu söyleyen C.K ve sözde veteriner kliniği sahibi B.M’nin banka hesapları donduruldu.

Olay hakkında bilgi veren M. C; “İnternette gördüğüm ilandaki köpekleri çocuklarım çok istediği için almak istedim. İlk önce C.K isimli ilan sahibi ile görüştüm. Bana kendisinin yurt dışına çıkacağını, 2 pomeranian boo cinsi köpeği ücretsiz vermek istediğini söyledi. Köpeklerin sözde veteriner B.M’ye  ait Hopa veteriner kliniğinde olduğunu söyleyen C.K’ye inanarak sözde veterineri aradım. Daha sonra köpeklerin Artvin Hopa’dan Tekirdağ’a gönderilmesi için hayvan taşıma şirketi ücreti olarak 500 TL istedi. Bu 500 TL’yi sözde veteriner B.M’nin hesabına gönderdim. B.M köpeklerin sigortası için de daha sonra benden 2000 TL istedi. Bundan şüphelensem de gönderdiği veterinerlik belgesi ve veteriner kliniği numarası sonrası ikna olarak 2000 TL gönderdim. B.M’nin konuşmasından sigorta poliçesi istediğimde şüphelendim. Bunun üzerine C.K’yi da arayınca dolandırıldığımı anladım. Hemen Cumhuriyet Savcısına giderek şikayetimi ilettim. Sözde veteriner B.M ve köpek ilanının sahibi C.K’nin banka hesapları donduruldu. Benden başka birçok kişiyi de dolandırmışlar. Emniyet güçlerimizin ve savcılarımızın buna çözüm bulmasını istiyoruz. Paramız iade edilmeli. Gönderdiğimiz para banka aracılığıyla iade edilmeli. Bankalar da bu konuda bizlere yardımcı olmalı. Başkalarının da canı yanmasın. “diyerek durumu aktardı.

BİRÇOK KİŞİYİ DOLANDIRDILAR

Sözde veteriner B.M ve internete ilan veren C.K’nin bu yolla birçok kişiyi dolandırdıkları öğrenildi. Habertrak/Ferhat Akgün