DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.748,93 -0.292
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

İYİ Parti’de kongre heyecanı

Son Güncelleme :

05 Mart 2018 - 14:09

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı kongresinde seçilmiş başkan ünvanlığını alan Seval Erkan Trakya´da aktif siyaset yapan tek kadın il başkanı oldu.

İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda yapılan İYİ Partinin 1. Olağan kongresine; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İYİ Parti GİK Üyesi Enez Kaplan, Eski Bakanlardan Fevzi Aytekin, İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı ve çok sayıda İYİ Parti üyesi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ´ın divan başkanlığını üstlendiği kongre Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Kongre´de kurucu Yönetim kurulunun faaliyet raporu ve mali raporları okunduktan sonra İl başkanı Seval Erkan katılımcılara hitap etti.

Konuşmasına Afrin´de ki şehitleri anarak başlayan İl Başkanı Seval Erkan, “Öncelikle Suriye´nin Afrin kırsalında teröristler ile çıkan çatışmalarda şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah´tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. ‘´ ifadelerini kullandı.

NEZAKETTEN YOKSUN BİR DİL KULLANILIYOR

Günümüzde kullanılan siyasi dilin nezaketten uzak olduğunun altını çizen İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Seval Erkan, “Günümüz siyasetinde kullanılan nezaketten yoksun iletişim dilinin zararını düşündüğümüzde ve milletimizin yaşadığı sıkıntılardan, iktidarın yanlış politikaları ile birlikte muhalefet partilerinin görevini laiki ile yerine getirmediğini de dikkate aldığımızda. Milletimizin arayışına hak vermemek mümkün değildir. Bu dinamikleri dikkate alarak çıktığımız bu yolda ifade etmeliyiz ki siyaset kurumları, kirli bir iletişim dilinin kullanıldığı kahve ortamları değil,Toplumsal sorunlara çözüm üretilen, istişareye önem veren zeminler olmalıdır. Bu bağlamda umutları tükenmiş olan halkımıza umut olmak için, yarınlarından kaygı duyan gençlerimize iyi bir gelecek hazırlayabilmek için ülkemizde yaşanan siyasi tıkanmışlığa çözüm olmak için. Bozulmuş olan toplumun düzenini onarmak için kutuplaştırılan ve ayrıştırılan Türk halkının kardeşlik hukukunu yeniden inşa etmek için gerçek anlamda toplumsal muhalefet anlayışına sahip olmak ve Türk milletinin iktidarına mazhar olmak için İYİ Parti olarak Türk siyasi hayatında varlık gösteriyoruz.´ dedi.

SIKILMADIK EL, ÇALINMADIK KAPI BIRAKMADIK

Tekirdağ´da çok iddialı bir kadro kurduklarının altını çizen İl Başkanı Seval Erkan, “Tekirdağ özelinde her biri, cemiyet ve mesleki yaşamlarında başarılı olmuş insanlarımızdan oluşan çok iddialı bir kadro kurduk. Bu kadro mesai mefrumu gözetmeden, Şarköy´den, Süleymanpaşa´ya , Marmaraereğlisi’nden, Ergene´ye, Çorlu´dan, Saray´a, Kapaklı´dan, Malkara´ya, Muratlı´dan Hayrabolu´ya ve Çerkezköy´e kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı, fetih edilmedik gönül bırakmadan. Çok çalışacak ve İYİ Parti´yi iktidar, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener´i Cumhurbaşkanı yapacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

Tekirdağ’da partisinin il kongresine katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İYİ Parti’nin Türk siyasetine girmesi ile birlikte, bütün dengelerin köklü bir şekilde değiştiğini söyledi. Özdağ, “Türkiye için uzun, karanlık süren ve her geçen gün ülkemizi daha büyük bir karanlığın içine götüren bu statüko yılları, AKP’li yıllar için artık bir değişim umudu belirdi, İYİ Parti’nin siyasete girmesi ile. Bütün anketler İYİ Parti’nin kuruluşundan sonra yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunun, sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı ile ikinci turda biteceğini gösteriyor. Bundan dolayı kısa bir süre önce AKP Genel Başkanı, basına da geçen gün konuştu. Yaptırmayı çok sevdiği ve siyasette de gerçekten çok iyi faydalandığı anket yaptırmalara ara verdiğini söyledi. ve ‘Artık anketlere güvenmiyorum, 3 ay süre ile anket yaptırmayacağım’ dedi. Çünkü anketlerden istediği sonuç çıkmıyor” dedi.

‘SURİYELİLERE GERİ DÖNECEKLERİ BİR VATAN VERECEĞİZ’

Yanlış dış politikaların izlendiğini öne süren Özdağ, “Milli birliği tekrar tesis etmek için atmamız gereken çok ciddi adımlar var. 2011 sonrasında izlenen yanlış Suriye politikasının Türkiye’ye ödettiği en önemli bedellerden bir tanesi, 3,5 milyon Suriyeli sığınmacıdır. Allah kimsenin başına Suriyelilerin başına gelen gibi bir felaket getirmesin. Bu 3,5 milyon Suriyelinin Türkiye’de kalması düşünülemez. Biz İYİ Parti olarak söz veriyoruz size, Suriyelilere vatandaşlık değil, Suriye’de geri dönecekleri bir vatan vereceğiz” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terörist unsurlara yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Özdağ, bunun bir savaş değil terörle mücadele operasyonu olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından savaş ve zafer stratejisi uygulandığını iddia eden Özdağ; “Artık Türk halkına sunacak hiçbir şeyiniz kalmadığı için bir savaş ve zafer stratejisi benimsemiş Erdoğan ve terörle mücadeleyi savaş olarak takdim etmeye çalışıyor. Afrin’de savaş yok, Afrin’de terörle mücadele var. Türk ordusu daha büyük operasyonlar yaptı. 50 bin kişiyle operasyon yaptık biz. Bu bir terörle mücadele. Sefer görev emrinden bahsediyor. Bilmiyor mu buna ihtiyaç olmadığını, biliyor. Hemen arkasından da söylüyor. Böyle bir ihtiyaç yok, niye söylüyorsun o zaman? Psikolojik operasyon yapıyor halka. Çünkü artık vaat edeceği bir şey kalmadı” dedi.

‘KANAL İSTANBUL, ÇILGIN DEĞİL ZIRDELİ BİR PROJEDİR’

Kanal İstanbul Projesi’ne de değinen İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, bu projenin ülkenin geleceğine yapılmış bir kötülük olarak nitelendirdi. Özdağ, “Adı üzerinde çılgın proje, Türkiye’nin sadece bu gününü değil, geleceğini de yok edecek bir projeden bahsediyorum. Marmara Denizi’nin pis kokan ve hiçbir canlının yaşamadığı bir çevre felaketine çevirecek bir projeden bahsediyoruz. Bunu İYİ Parti olarak millete anlatacağız. Bu sadece bugüne yapılmış bir kötülük değil, bu coğrafyaya ve bu milletin geleceğine yapılmış bir kötülüktür. Çılgın falan değildir. Bu resmen zırdeli bir projedir” dedi.

Tekirdağ İsmet İnönü Spor Salonu’nda gerçekleşen Kongre´de 322 delegenin 320 oyunu alan Seval Erkan İYİ Parti’nin seçilmiş il başkanı oldu. Habertrak/Ferhat Akgün