DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.136,32 -0.163
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

KAR ÇİFTÇİYİ SEVİNDİRDİ

Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 11:30

KAR ÇİFTÇİYİ SEVİNDİRDİ

TEKİRDAĞ BEYAZA BÜRÜNDÜ

 

 

 KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

 Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Tekirdağ’da gün boyu kar yağışı etkili oldu. Kırsal mahallelerde 5 cm ulaşan kar kalınlığıyla birlikte çiftçiler rahat bir nefes aldı. Kar yağışıyla birlikte kuraklık tehdidinin ortadan kalkması bekleniyor.

 Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, kuraklığın karla giderildiğini belirterek; “Kar çiftçilerimiz için çok önemli. Buğday ekili tarlarımız beyaz örtüyle dona karşı korunuyor. Ayrıca kar yağışı barajların dolması açısından kuraklığa karşı çok önemlidir. “diye konuştu.

Karın kuraklığa karşı etkisinden bahseden Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı; “Kuraklık karla giderilir. Kar bizim için önemli. Yağışların ardından gelen kar buğdaya iyi geldi. Hem ürünlerimizi dona karşı koruyor. Tabi kar ve yağmurun barajlardaki kuraklığa çözüm olması için devam etmesi gerekli. İnşallah önümüzdeki aylarda yağış alırsak barajlarımız daha da dolar. “ifadelerini kulandı.

TÜM İLÇELER BEYAZA BÜRÜNDÜ

Sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte, merkez Süleymanpaşa olmak üzere tüm ilçeler beyaz örtüye büründü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar uyarısı verilen Tekirdağ’da  9 Ocak Salı günü sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olmaya başladı. Tekirdağ başta olmak üzere Trakya’nın tüm kesimlerinde hava sıcaklıkları da sıfırın altına düştü. Gece saatlerinde önce Edirne’de başlayan kar yağışı daha sonra ise Kırklareli ve Tekirdağ’ın tüm kesimlerinde etkisini hissettirdi.

ANA ARTERLERDE SÜRÜCÜLER UYARILDI

Süleymanpaşa ilçesinde ise sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte, kırsal bölgeler başta olmak üzere cadde ve sokaklar beyaza büründü. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ana arterlerde ve kavşaklarda görev alarak araç sürücülerini uyardı. Tekirdağ –Malkara karayolunda belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yürüttüler. Habertrak/Serhat Yeşilipek