DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Kızı Tıp Fakültesi’nden mezun oldu

Son Güncelleme :

04 Temmuz 2018 - 15:48

BİK Müdürü Karakaya’nın mutlu günü

Sivas Basın İlan Müdürü Sabri Karakaya’nın kızı Merve Karakaya Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni başarı ile bitirerek mezun oldu. Amacının uzmanlık sınavını kazanmak olduğunu ifade eden Karakaya, ailesine ve hocalarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

64 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. dönem mezunları verdi. 2009 ‘da öğretime başlayan okul bu zamana kadar 198 mezun verdi. 64 öğrenci törenle diplomalarını aldılar. NKÜ Konferans Salonu’nda yapılan programa göre mezunlar sahneden yaptıkları selamları sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Mezunlar adına dönem birincisi Nuruban Delal Azarkan konuşma yaptı. Mezunlar adına dönem birincisi tarafından mezuniyet kütüğüne plaket çakıldı. Ardından dereceye giren mezunlara diplomaları ve ödülleri verildi. Toplu çekilen hatıra fotoğrafı sonrası mezunlar sahnede hep birlikte yemin ettiler. Keplerini havaya atan mezunlar ailelerinin yanına geçerek okuldaki son günlerini beraberce geçirdiler.

“AİLECEK MUTLUYUZ”

Mezunlar arasında Basın İlan Kurumu Sivas Müdürü Sabri Karakaya’nın kızı Merve Karakaya da vardı. Merve Karakaya’nın mezuniyet törenine babası Sabri Karakaya annesi Aysel Karakaya, Babaannesi Zencan Karakaya ve kız kardeşi Sefanur Karakaya katıldı.

Kızı Merve Karakaya’nın Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu belirten BİK Müdürü Sabri Karakaya, “Altı yıl önce gelmiş olduğu üniversiteden mezun olarak ayrılması beni ve eşimi aynı zamanda tüm aile fertlerimizi mutlu etti. Kızıma bundan sonraki yaşantısında doktor olarak başarılar diliyorum. Devletimize ve milletimize başarılı bir birey olarak çalışacağına inanıyorum. Bundan sonraki hayatında da kendisine ve diğer doktor arkadaşlarına başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

“AMACIM UZMANLIK SINAVINI KAZANMAK”

Mutluluğu gözlerinden okunan Merve Karakaya, “ Hocalarıma ve benim buralara gelmem de bana destek olan aileme öncelikle teşekkür ederim. Altı yılı tamamladık bundan sonrası için inşallah her şey daha güzel olur. Uzmanlık sınavını kazanmak öncelikli hayallerim içinde inşallah her şey gönlümüzce olur.” dedi.

Habertrak/Ferhat Akgün