DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

LAVANTA TURİZMİ GELİŞİYOR

Son Güncelleme :

11 Temmuz 2024 - 15:07

LAVANTA TURİZMİ GELİŞİYOR

KARAHİSARLI’DA RENK CÜMBÜŞÜ

 

 Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Lavanta Şenliği, Karahisarlı Mahallesi’nde yapıldı. Şenlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Tekirdağ 4. Lavanta Şenliği, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Mor tarlalara giren halk, bol bol fotoğraf çekti. Ziyaretçilere lavantanın yağı, kolonyası ve sabunu başta olmak üzere çeşitli ürünler tanıtılıp, satışa sunuldu.

Tekirdağ Valiliği önderliğinde Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla yapılan şenliğe; Süleymanpaşa Belediyesi de destek oldu. Şenliğe vatandaşlar ve usta fotoğrafçılar yoğun ilgi gösterdi. Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve müdürlük personeli düzenlenen şenliğin eksiksiz gerçekleşmesini sağlayarak şehrin tanıtımına katkı sağladılar.

LAVANTA ŞENLİĞİ İLE TURİZME KATKI SAĞLANIYOR

Lavanta şenliğinin açılışında konuşan Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu; “İlimizdeki turizm çeşitliliğini arttırmak için 4 sene önce başladığımız lavanta şenlikleri devam ediyor. Aslında bizim derdimiz Tekirdağ halkının eğlenmesinden çok böyle bir etkinliğin basın mensupları vasıtası ile, sosyal medya ve turizm firmaları vasıtası ile tüm İstanbul’a ve Türkiye’ye bizim bu güzel şehrimizi tanıtmak. Bu farkındalığı oluşturmak için çalışıyoruz. İlimizde yaklaşık bin 500 dönüm alanda 30 tane bahçede lavanta bahçeleri var.” diye konuştu.

Şenlikte; Süleymanpaşa belediyesi halk oyunları ekibi, Trio Müzik Grubu müzik dinletisi, geleneksel el sanatları sergilerinin gezilmesi ve fotosafari etkinlikleri yapıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek