DOLAR 32,8345 % 1.01
EURO 35,3594 % 1.02
GRAM ALTIN 2.470,57 % 1,56
ÇEYREK A. 4.039,38 % 1,56
BITCOIN 65.949,09 1.284
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

LİMANDA DEMİR İSKELE REZALETİ

Son Güncelleme :

04 Haziran 2024 - 16:40

LİMANDA DEMİR İSKELE REZALETİ

KAYMAKAMLIK VE ADLİYE ÇALIŞANLARI BİLE RAHATSIZ

 

Tekirdağ Ceyport Limanı’nda aylardır yapımı devam eden demir iskele vatandaşların tepkisini çekiyor. Git gide yükselen iskele nedeniyle 100. Yıl Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların deniz manzarası demir parmaklıklarla kapanıyor. Bir ayı geçen bir süredir yapımı devam eden iskelenin limanda yapılmasının da uygun olmadığı belirtiliyor. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerin limanda yükselen iskelenin kaldırılması için harekete geçmesi bekleniyor.

 

Süleymanpaşa ilçesinde yer alan Tekirdağ Ceyport Limanı, denize kaçak dolgu yapılması, GDO’lu mısır ithalatı konuları ile gündemden düşmezken bunlara bir yenisi daha eklendi.

Limanda yükselen demir iskele bölgedeki imar sınırını aştı. 5 katlı binaların boyunu aşan iskele nedeniyle bölgenin deniz manzarası kapandı.

Herhangi bir izin olmadan yapılan demir iskelenin boyutlarının imar sınırını aşamayacağı belirtildi. Limanda yapılan demir iskeleye karşı mahalle sakinlerinin toplu dilekçe ve imza toplama yollarına başvurmaya hazırlandıklarını belirten 100. Yıl Mahallesi sakinlerinden bir vatandaş; “Limanda dev bir iskele kuruldu. Hiçbir yerden denizi görmek mümkün değil. Bu iskelenin imar sınırını aşmaması gerekli. Tekirdağ Adliyesi ve Süleymanpaşa Kaymakamlığı gibi devlet kurumlarında çalışanlar bile iskeleden rahatsız. Yakında bu iskelenin kaldırılması için imza toplayacağız. “dedi. Habertrak/Zekiye Türkkan