DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.322,11 -0.982
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Maça güvenlik tatili

Son Güncelleme :

28 Şubat 2018 - 12:23

-Şalgam’da Emniyet maça gelmedi.

Pazar günü oynanması planlanan II. Amatör müsabakası Şalgamlı Gençlikspor, Muratlı Halk Eğitimispor maçı oynanması gerekirken Emniyetin gelmemesi sebebiyle müsabaka hakemi tarafından tatil edildi.

Amatör spor Kulüpleri Federasyonu tatil edilen müsabaka hakkında şu açıklamayı yaptı; ‘’Müsabakaların organizasyonu Futbol İl Temsilciliğinin Başkanlığında oluşturulan 3 lige katılan Kulüp Temsilcisi, 1 Tüfad Temsilcisi, 1 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Temsilcisi, 1 Tffhgd Temsilcisi ve 1 Askf Temsilcisinden oluşan Tertip Komitesi tarafından yürütülmektedir. Amatör futbol maçlarının haftalık programları bu komite tarafından belirlenip Gençlik spor İl Müdürlüğü’ ne gönderilerek müsabaka oynatılacak sahaların hazırlanması ile Emniyet ve Sağlık tedbirlerinin alınması istenir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de Vali Beyin imzası ile İlçe Kaymakamlıklarına yazı yazarak Emniyet tedbirlerinin alınmasını ister.’’ denildi.

İlgili müsabakanın oynatılamamasının nedenleri hakkında yapılan araştırmada; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nde Kaymakamlıklara tebligatları yapan personel Hayrabolu Kaymakamlığına fax iletişimini sağlayamamış, durumu da amirlerine iletmemiştir. Hayrabolu Emniyetine ilgili yazı gitmediğinden güvenlik önlemi alınamamıştır. Hakem müsabakayı tatil ettikten sonra Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yel’ in devreye girmesi ile 35 dk. sonra güvenlik gelmesine rağmen hakem tatil kararı verdiği gerekçesiyle müsabakayı oynatmamıştır.’’ İfadeleri kullanıldı. Habertrak/Timuçin Çınar