DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Malkara Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Son Güncelleme :

07 Temmuz 2018 - 11:55

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Malkara Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Toplantı Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısına; açılış konuşması, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Trafo Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Çavuşköy Mahallesi Parsel 1147’de Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Belediyemize ait Malkara Belde Kent Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine Sermaye Aktarımı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan 2018 Yılı Gelir Tarife Cetvelinde Değişiklik Yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Cami Yeri Devir/Tahsis hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek çalışmaların devamına oy birliği ile karar verildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Parklara İsim Verilmesi hakkındaki İçişleri Komisyon Raporu görüşülerek çalışmaların devamına oy birliği ile karar verildi.

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Plan Değişikliği Yol Hattının Genişletilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı 2. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün kiralama hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından yapılan ara komisyon sonrası Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün kiralama hakkındaki yazısı görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddeleri okunmadan önce Malkara Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Önder Uslu, Organize Sanayi Bölgesinin son durumu hakkında bilgiler verdi.

Habertrak/Aytaç Doğaner