DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
GRAM ALTIN 2.503,39 % -0,28
ÇEYREK A. 4.093,04 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 20°

Mart Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Son Güncelleme :

03 Mart 2018 - 12:50

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre Mart ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Mart ayı Olağan Meclis Toplantısına; açılış konuşması, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı. Gündem maddelerinin okunmasına başlanmadan önce Belediye Başkanı Ulaş YURDAKUL, 1 Mart 1934 yılında kadına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınması ve TBMM’de kadın milletvekillerinin ilk defa görev yaptığı gün olması sebebiyle Belediye Meclisinde görev alan kadın Belediye Meclis Üyelerine Atatürk halı dokuma portrelerini takdim etti.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Şehir Merkezi dışına küçükbaş ve büyükbaş et taşımacılığı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Malkara 1 / 1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notu hakkındaki İmar Komisyon Raporunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Malkara 1 / 1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notu hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Malkara 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notu hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Malkara 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Plan Notu hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Hacıevhat Mahallesi 33 ada 15 nolu parselin 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısının görüşülerek İmar ve Şehircilik Komisyonuna havalesine oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Kozyörük Mahallesi köy içi mevkii 24 paftada yer alan, Hayrabolu yolu üzerindeki 3 katlı binanın bodrum ve zemin katı ile köy içi mevkii 6485 nolu parselde bulunan arazi ve binanın MTA Marmara Bölge Müdürlüğüne tahsisi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğünün İçkili Yer Bölgesinden Çıkarılacak Yerler hakkındaki yazısı görüşülerek İçkili Yer Tespit Komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Emlak İstimlak Müdürlüğünün Gazibey Mahallesi 193 ada 3 parselde bulunan binanın Tahsisi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğünün yeni tespit edilmek istenen İçkili Yer Bölgesi hakkındaki yazısı görüşülerek İçkili Yer Tespit Komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem dışı 2. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Plan Değişikliği Trafo Yerleri hakkındaki yazısı görüşülerek İmar ve Şehircilik Komisyonuna havalesine oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Çınaraltı, Allıışık ve Karacahalil Mahallelerinde Kadastro ekipleriyle birlikte görev yapmak üzere Bilirkişi seçilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Habertrak/Özlem İnan