DOLAR 32,8345 % 1.01
EURO 35,3594 % 1.02
GRAM ALTIN 2.470,57 % 1,56
ÇEYREK A. 4.039,38 % 1,56
BITCOIN 65.949,09 1.284
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı kurulmuyor

Son Güncelleme :

30 Mayıs 2024 - 11:35

Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı kurulmuyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı kurulması rafa kaldırıldı. Mayıs ayı meclisinde görüşülen talebin daha sonra görüşülmesine karar verildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün aynen görevine devam etmesine oybirliği ile karar verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde geçtiğimiz aylarda Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı’na dönüştürülmesi yönünde önerge verilmişti. Önerge, komisyonda değerlendirilerek Mayıs ayı meclis toplantısında yeniden mecliste görüşüldü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi organizasyon şemasında Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı kurulması ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün bütçesi ve personeli ile birlikte yeni kurulacak Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı’na bağlanması talebi Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği, Taşınır Mal Yönetmeliği ve Taşınır İşlemleri Rehberi’nde yer alan hükümler doğrultusunda komisyonda incelendi.  Teşkilatlanma ve kurumsal yapının değişimine ilişkin hususların doğru yürütülmesi açısından, daha sonra değerlendirilmesi uygun olacağından talebin reddine oybirliği ile karar verildi. Habertrak/Salih Aydın