DOLAR 31,2023 % 0.18
EURO 33,8571 % 0.11
GRAM ALTIN 2.038,96 % 0,29
ÇEYREK A. 3.333,70 % 0,29
BITCOIN 1.922.809 7.79
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

“Milletimize inanıyor ve güveniyoruz”

Son Güncelleme :

01 Mart 2018 - 12:48

İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanı İsmet Fıçıcılar, mazbatasını alır almaz ilk ziyaretini yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Cem Vakfı (Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı) Babaeski Şubesi’ne gerçekleştirdi.

Ziyarette; İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanı İsmet Fıçıcılar, İlçe Sekreteri Zerrin Hırçın, İlçe Muhasibi Nedret Evli, Medya ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hava Güneş Kaşka, Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Bener Ergün, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülen Karar, STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülsüm Kaynaklar, Hukuk ve Seçim İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Eyüp Akın ve Aileden Sorumlu Başkan Yardımcısı Necmiye Özoğul, katıldılar.

“MİLLETİMİZE BİRLİK VE BERABERLİK GETİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Başkan Fıçıcılar ziyarette yaptığı konuşmasında, “İYİ Parti Babaeski İlçe Teşkilatı olarak yeni Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte, İlçe Seçim Kurulundan mazbatamızı aldıktan sonra ilk ziyaretimizi Cem Vakfı Babaeski Şubesine gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Burada Sayın Başkan Hüseyin Yeşilbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından çok iyi bir şekilde karşılandık. Birlikte sohbet ettik, bizimle lokmalarını, çayını paylaştılar. Biz ülkemizde ve yaşadığımız cofrafya’da herkesin inancına, kimliğine saygı gösteririz. Eğer demokrasiyi yaşatacaksak amacımız da bu olmalı. Ülkemizin genel olarak yaşadığı öncelikli sorunları belli. Biz İYİ Parti olarak, bunların çalışmasını yaptık ve gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve özgürlük, yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkânı, çocuklarımıza neşe ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktık. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktık, parti olarak bunun farkındayız. Bu süreçte milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Ayrıca Babaeski de yaşayan Alevi ve Bektaşi kardeşlerimiz için Cem Evi yapılması konusunda bize ne görev düşerse biz her zaman Cem Vakfının yanında yer almaya hazırız” dedi.

“TEK DİLEĞİMİZ BİZİMDE HAKKIMIZ OLAN HAKLARIMIZIN BİZLERE VERİLMESİDİR”

Cem Vakfı Babaeski Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşen Kuşçu Sak, İbrahim Aykurt, Fikret Mutlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette, Cem Vakfı Babaeski Şube Başkanı Hüseyin Yeşilbaş, şunları söyledi.

“İlçemizde üç yıl önce açılan Cumhuriyetçi Eğitim ve Kültür Merkezi Vakfı – Cem Vakfı Babaeski Şubesi, ilk kuruluş günündeki hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Atatürk Devrimleri ışığında, ülkemizde Alevi İslam anlayışının tüm değerlerinin yaşatılması, araştırılması ve halkımıza anlatılması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Cem Vakfı, sistemli bir şekilde, ilkelerinden ödün vermeden faaliyetlerine devam etmektedir. Başta devleti yönetenler olmak üzere, siyasi partiler, demokratik kitle kuruluşları, üniversiteler gibi tüm kurumlara Alevilerin yüzyıllardır uğradıkları haksızları anlatma ve biriken yüzlerce sorunlarına çözüm yolları üretmek için her zaman diyalogdan yana tavır sergileyerek, kamuoyu yaratma konusunda halkla ilişkilere çok önem vermektedir. Cem Vakfı Babaeski Şubesi olarak, bugüne kadar bu alanda sayısız etkinlik gerçekleştirdik, tek dileğimiz bizimde hakkımız olan haklarımızın bizlere verilmesidir. Canlar adına yetkililerden tek isteğimiz ibadetimizi daha sağlıklı bir şekilde yapabilmemiz için en büyük eksiğimiz olan Cem evinin İlçemizde bir an evvel yapılmasıdır. Biz canlar verdiğimiz vergilerin karşılığı olan ve demokratik hakkımız olan bir cem evi istiyoruz.”

Habertrak/Metin Karakuş