DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.748,93 -0.292
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Okuma -yazma seferberliği

Son Güncelleme :

07 Mart 2018 - 10:16

Vali Mehmet Ceylan, Murat Hüdavendigar İlkokulunda başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kursunu ziyaret ederek kursiyerlere başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında Tekirdağ genelinde 222’si kadın olmak üzere toplam bin 569 kişi ‘Okuma Yazma’ kurslarına başladı.

Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan, okuryazar vatandaşımız kalmayana kadar çalışmalarını devam ettireceğini dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığımızca bir okuryazarlık seferberliği başlatıldı. Bu seferberlik çerçevesinde bizlerde ilimizde bu konuda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütmeye başladık ve dün itibari ile ilimizdeki bütün ilçelerimizde Halk Eğitim Merkezlerimiz vasıtası ile kurslarımız açıldı ve kurslarımızda okuryazarlıkla ilgili olarak okuryazarlık bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu çerçevede birinci ve ikinci kademe şeklinde birinci kademede hiç okuma bilmeyen vatandaşlarımız ikinci kademede ise okuma yazma bilip ilkokul diploması alabilmesi amacı ile kurslarımızı sürdürüyoruz. Toplam bu kurslarımızda 120 saatlik kurs dışında bundan sonra 80 saatlik hızlandırılmış okuryazarlık kursları planlanacak ve il genelinde okuryazar bilmeyen hiç kimse kalmayana kadar da bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz şu an itibari ile 3 bin 544 kişiye ulaşıldı. Bu 3 bin 544 kişinin şu an bin 569 vatandaşımız kurslara başlamış durumda bunları daha da arttırarak tespiti yapılan bütün vatandaşlarımızı kurslarımızda okuma yazma öğretmek için gayret sarf ediyoruz. Bu konuda Tekirdağ gerçekten Türkiye ortalamalarının üzerinde bir rakamda ve bunu daha da hızlı bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte başarmayı hedefliyoruz ”dedi.

Programa Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan katıldı. Habertrak/Ferhat Akgün