DOLAR 32,5438 % -0.04
EURO 34,8618 % -0.11
GRAM ALTIN 2.423,31 % 0,01
ÇEYREK A. 3.962,11 % 0,01
BITCOIN 64.110,01 -3.302
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°

Tekirdağspor Kurt’una kavuştu

Son Güncelleme :

23 Temmuz 2018 - 12:25

Tekirdağspor’da İkinci Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Tekirdağspor’un yeni Başkanı Osman Kurt oldu. Başkan Kurt, “Tekirdağspor’un içinde bulunduğu durum belli. Kendimizi kandırmayalım. Tekirdağspor desteklenirse şampiyonluklara gider, güzel yerlerde olur. Tekirdağ bizim Tekirdağımız, başka Tekirdağspor yok” dedi.

Tekirdağspor’a 49. Başkan seçilen Osman Kurt, Tekirdağspor’un tüm Tekirdağlılar tarafından desteklenmesi gerektiğini belirterek, “1959 doğumluyuyum. Hayrabolu’nun Emiryakup Köyü’ndenim.  Aslen Tekirdağlıyım. Hasbelkader gençliğimde Tekirdağspor forması giydim. Çakıl taşları üzerinde alın terim var. Tekirdağspor olağanüstü kongre günü yaşıyor. Tekirdağspor daha önce de kongre gördü. Çok iyi zamanlarımızda da, çok kötü zamanlarımızda da sayımızın ne olduğunu hepimiz görüyoruz. Buradaki eleştirileri doğru buluyorum. Tekirdağspor bir şehir takımıydı. Tekirdağspor Büyükşehir oldu. Tekirdağspor şehirken olduğunda da layık olduğu futbol sürecini yaşadı. Şampiyonluklar yaşadı ve bugünlere geldik. Tekirdağspor 1967 yılında kurulan, Fethi Mahramlı kurucu başkan olarak başlayan ve son başkanımız Salih Canikli ile devam eden süreç içerisinde bu güne kadar geldik. Son başkan benim. Bundan önceki günlerde başkan bulunuyordu, yönetici bulunuyordu. Ben Salih Canikli’ye de verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreç, gelen destekler, Tekirdağspor’un içinde bulunduğu durum belli. Kendimizi kandırmayalım. Desteklenirsek Tekirdağspor alır şampiyonluklara gider, güzel yerlerde olur. Eleştiri yaparken de mantıklı eleştiriler yapalım, köstek olmaya gerek yok. Tekirdağ bizim Tekirdağımız, başka Tekirdağ yok. Sahip çıkacak kişiler de belli. Sahip çıkanlar da belli. Tekirdağspor tek bir kişiye kalmaz hiçbir zaman. Eski Başkanımız ne diyor ‘Yoruldum, yıprandım’ sonuç bu olur. Bundan sonraki süreçte neler yapmamız gerekiyor. Bundan sonra onu belirleyeceğiz. Kurulalı 51 yıl oluyor. Demek ki her yıl 1 başkan değişmiş. Her yıl bir başkan değişirse Tekirdağspor’un geleceği durum ortada. Üye sayısı 260. Her yıl değişen başkanlar her sene 5 tane mi üye yapabi sadece. Durum bunu gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“MEVCUT DURUM BAL LİGİ’NDE Kİ YERİMİZİ KORUMAK”

Tekirdağspor’u seven herkesi destek olmaya davet eden Kurt, “Tablo önümüzde kulübün durumu belli. Yönetime adam bulamıyoruz. Pazartesi karar verdim aday olmaya. Milletvekillerimizi de aradım. Destek olduklarını da belirlediler. Neler yapabileceğimizi hep beraber göreceğiz. İlk sorulardan biri ‘Başkan adayısın paran var mı?’ Eleştiriyi dışarıda yapmayalım. Sizler de delegesiniz burada konuşalım. Ben Tekirdağspor’a verebileceğim rakamı söylersem komik bir rakam olur. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla yaptığımız istişarede yapacağımız nedir? Bu salona gelene kadar bazı futbolcu arkadaşlarımızla, hocalarımızla görüştük. Kendi bütçemize göre ve verilebilecek desteklere göre Tekirdağspor kadro yapacak. Ben varlıklı bir insan değilim, yönetim kurulu arkadaşlarımız da öyle. Bundan önceki başkanlık dönemlerinden biliyoruz varlıklı insanlar da vardı. Çıkardı sağ cebinden koydu kasaya. Sonra kulübe para geldi. Aldı kasadan parayı sol cebine koydu. Bunun için bana sorulan sorulara cevap veriyorum. Biz şu anda 200-300 bin TL yönetim kurulu bütçesiyle desteklerle ondan sonraki aşamaya geçeceğiz. Tekirdağspor’u seven kim varsa yerel yöneticiyle, genel yöneticiyle, esnafıyla oturup konuşulacak çıkar yol bulunacak. Bunu ben karşılamam hiçbir başkan karşılamaz. Yönetim kurulu arkadaşlarımız da öyle. Gelecek olan desteklerin bütçesine bakarak kadromuzu oluşturacağız. Mevcut durum Bal Ligi’nde ki yerimizi korumak. Desteklerle de kadromuza güçler katarak devam edeceğiz.” diye konuştu.

“SPOR TESİSLERİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Tekirdağspor’u hedefi büyük bir kulüp olarak Süper Lig’de görmek istediğini belirten Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Değerli arkadaşlarımız biz geçen hafta da buradaydık. Sayımız çok az idi. O gün görevi devreden başkanımızla dışarıda görüştük. Bugünkü gibi biz, yarın da olacağız, gelecekte de olacağız. Geçmişte de vardık. Biz Tekirdağspor’u seviyoruz. Sarı-siyah renkleri seviyoruz. Yıllardan beri bu renklere destek olmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. İsterdim ki bu salon bizleri almasın ama yine birbirini mutlu eden bir tablo var karşımızda. Demek ki yavaş yavaş bir şeyler değişmeye başlamış. Bugün yeni yönetimle birlikte inşallah bir kıvılcım, çoban ateşini yakmış oluruz. Tekirdağsporu kalbimizde, gönlümüzde görmek istediğimiz, hedefleri büyük olan bir kulüp olarak 1. Lig’te daha sonra Süper Lig’te görmek istiyoruz. Bundan sonraki dönemde de Tekirdağspor’un altyapı ve spor kompleksleri yapımında elimizden ne geliyorsa yapacağız. Öncelikle bir spora ve tesislere ihtiyacımız var. Tekirdağ artık büyükşehir. Sadece Tekirdağspor’un değil Ergene Velimeşesporumuz, Çerkezköyspor’un, birçok kulübümüzün spor tesislerine ihtiyacımız var. sahalara ihtiyacımız var. Nasıl Samsun’da birçok spor tesisini görebiliyorsak. ‘Tekirdağ’da neden görmeyelim’ diyorum. Gelin hep birlikte taşın altına elimizi koyalım. Sizler tabandan bize destek olun. Bizler de sizin Ankara’da sesiniz olarak Tekirdağ Büyükşehir’e kazandıracağımız tesislere hep birlikte imzamızı atalım. Seçilecek yönetim kuruluna başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

“YALNIZ KALDIĞIMI HİSSEDİYORUM”

Çok yalnız kaldığını belirten Tekirdağspor eski başkanı Salih Canikli; “Bundan şikayetçi değilim. Ben şuana kadar Tekirdağspor’dan ne aldıysam helali hoş olsun. Başkanımızdan da yönetimimizden de Tekirdağspor için ne yaparlarsa yapsın verdiği paraları kesinlikle geri almayacaklarını söylediler.  Osman başkanla görüştüm. Projeleri olduğunu söyledi. Takımı kurabilecek güçte olduğunu söyledi. Kendisi zaten yönetimdeydi. Bizden Öncede yönetimdeydi. Kendisi tecrübeli bir insan şuan kendisini tebrik ediyorum. BAL ligine katılma bedelini biz yatırdık. Eğer ki bir aday çıkmasaydı ben yine devam edeceğimi söylemiştim. Aday çıktı kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü ben yoruldum. Bundan sonraki gelecek olan yönetime her türlü maddi manevi desteği sağlamaya hazırım” dedi.

Tekirdağ Spor Kulübü Yönetim Kurulu Aday Listesi

Yönetim kurulu asil üyeleri ; Osman Kurt,  Ahmet Biler,  İsmet Tanrısever, Fahrettin Özzade, Ercan Kısa, Sevilay Bozdoğan, Melek Göktaş, Atılgan Alkıran, Ersan Özcan, Uğur Işık, Cafer Çetin, Ercan Geyik, Küçük Sami Kır, Kemal Topuzlar, Ethem Arıtepe

Yönetim kurulu yedek üyeleri;  Şerif Dırak, Turgut Ünsal, Özay Ceylan, Lütfü Dökmen, Kurtuluş Üstbaş, Mert Can Canikli, Şahin Umur, Çetin Asamaz, Fatih İnce, Mehmet Emin Tavşan, Arif Cenk Erensoy, Ahmet Gürsu Üstün, Cavit Kıldıran, Ekrem Daşdan, Kamil Özer

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri;  Şenol Ceylan, Zafer Ögatlar, Zafer İnandılar

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri; Ramazan Arıkök, İbrahim Tezeren, Tuncay Küçükyorulmaz

A.S.K.F. Asil Delegeleri; Yıldırım Orhan Çebi, İsmet Teberoğlu, Nedim Kuvat

A.S.K.F. Yedek Delegeleri;  Özkan Sobacıoğlu,  Mehmet Kara, Murat Uysal

Habertrak/Aytaç Doğaner