DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.740,00 -0.665
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

Sakatlar Derneği’ne ziyaret

Son Güncelleme :

07 Mart 2018 - 12:18

Saadet Partisi, Sakatlar Derneği Çorlu Şubesini ziyaret etti.

Yaklaşık 12 milyon engelli kardeşimizin olduğu bir toplumda yaşıyoruz diyen il Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi, “Her ailede mutlaka bir engelli vardır. Doğuştan veya sonradan kazalar, hastalıklar neticesinde. Engeli olmayanlar için bile hayat mücadelesi zor iken , engelli kardeşlerimizin mücadelesi takdire şayandır. Ben sizin mücadelenizi rahmetli Erbakan hocamızın mücadelesine benzetiyorum. Hocamız sizin gibi asla vazgeçmedi, ısrarla mücadelesini sürdürdü. Taviz vermedi, bıkmadı, yılmadı. Mühim olan düşünce kalkabilmektir. Düz ve engelsiz yolda yürümek kolaydır. Esas olan zoru başarmaktır. İdarecilerimiz tarafından, Siz bu mücadeleyi sürdürürken sizin yaşam kalitenizi kolaylaştıracak çalışmalar yapılmalı. Yapılan iyileştirmeler var. Bunlar güzel. Lakin yeterli değil. Kimse imkan yok demesin. Faizine giden para muslukları kapatılsın bak ozaman nasıl bu hizmetler yapılıyor. Faiz belası ortadan kalktığı için nasıl kazancımız bereketleniyor. Ama imtihan dünyasındayız. Bunun bilinciyle hareket etmek durumundayız. Eksiğimiz fazlamız bizim için imtihandır. Rabbim imtihanı kazananlardan eylesin. İadeyi ziyaret bağlamındaki bu ziyaretimizdeki teveccühünüze teşekkür ederiz” dedi.

Sakatlar Derneği Çorlu Şube Başkanı Canan Yurtseven, “Ziyaretinizden çok memnun olduk. Bizi memnun ettiniz. Böyle dostlarımızın yanımızda olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Bizler için atılan her adıma teşekkür ediyoruz. Ama yeterli değildir. Söylediğiniz gibi eksikler vardır. Umarım en kısa zamanda bunlar da giderilir. Ben tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun” dedi.

Karşılıklı hediyelerin takdim edildiği ziyarette SP Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan ve yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu. Habertrak/Ferhat Akgün