DOLAR 31,2023 % 0.18
EURO 33,8571 % 0.11
GRAM ALTIN 2.038,96 % 0,29
ÇEYREK A. 3.333,70 % 0,29
BITCOIN 1.922.809 7.79
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

ŞARKÖY TURİZM CENNETİ OLACAK

TARİHİ EVLERİN RESTORASYONU TAMAMLANIYOR

 

EVLER KİRAYA VERİLECEK

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen ahşap evler turizme kazandırılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir yatırımla restore ettiği ahşap evler restorasyonları sonrası kiraya verilerek butik otel tarzında işletilecek. Böylelikle bölgenin turizmi geliştirilecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Miras Atölyesi” projesi ile doğal güzelliklere sahip Şarköy’deki tarihi evler, aslına uygun restore edilerek turizme kazandırılıyor.

Miras atölyesi projesi kapsamında Şarköy’ün Uçmakdere Mahallesi’nde restorasyonu tamamlanan ahşap ev, ahşap dükkan ve bahçeli iki katlı kargir ev, 10 yıl süreliğine kiraya verilecek.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLDÜ

Ahşap ev, ahşap dükkan ve bahçeli iki katlı kargir ev, 10 yıl süreliğine kiraya verilmesi konusu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayı meclis toplantısında görüşüldü.

10 YIL SÜRE İLE KİRAYA VERİLECEK

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere Mahallesi sit alanında kalan ”Korunması Gerekli Kültür Varlıkları 2. Grup Sivil Mimari Örneği” olan, mülkiyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Ahşap Ev” vasıflı taşınmaz, ”Ahşap Dükkan” vasıflı taşınmaz ve ”Bahçeli İki Katlı Kargir Ev” vasıflı taşınmazın 10 yıl süreyle kiraya verilmesine ve kiralama ihalesinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Encümeni tarafından yapılmasına oybirliği ile karar verildi. Plan ve bütçe komisyon raporu; komisyondan geldiği şekliyle oylandı ve oybirliği ile kabul edildi.Habertrak/Serhat Yeşilipek

TARİHİ EVLERİN RESTORASYONU TAMAMLANIYOR   EVLER KİRAYA VERİLECEK Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen ahşap evler turizme kazandırılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir yatırımla restore ettiği ahşap evler restorasyonları sonrası kiraya verilerek butik otel tarzında işletilecek. Böylelikle bölgenin turizmi geliştirilecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Miras Atölyesi” projesi ile doğal güzelliklere sahip Şarköy’deki […]

29 Ocak 2024 - 12:40