DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.150,32 0.04
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Şehir girişinde yüzler karşıladı

Son Güncelleme :

26 Şubat 2018 - 11:57

Öztrak’a sevgi seli

Önce merkez yürütme kuruluna geçilen daha sonra da CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Tekirdağ Milletvekili , seçimden sonra ilk defa geldiği Tekirdağ’da yüzlerce partili tarafından şehir girişinde sevgi seli ile karşılandı. Kendisini karşılayanların tek tek elini sıkan Öztrak, “Bu başarı benim değil örgütümün başarısıdır” dedi.

MUHTEŞEM KARŞILAMA

Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da yapılan CHP Kurultayı’nda delegelerin oyunu alarak MYK’ya giren CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. İlk ziyaretini Tekirdağ’a yapan Öztrak, Marmara Ereğlisi Sultanköy Mahallesi’nde yüzlerce partili tarafından karşılandı. Karşılamada, İl Başkanı Recep Ökten, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Büyükşehir Meclis üyesi Münür Karaevli, CHP Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı CHP Mine Borallı ve çok sayıda partili katıldı.

UYAN’DAN PARTİLİLERE KAHVALTI

Daha sonra partililer Bade Restoran’da Başkan Uyan tarafından verilen kahvaltıya geçti. Partilileri Marmara Ereğlisi’nde ağırlamaktan memnuiyet duyduğunu söyleyen Uyan, “Sayın Öztrak’ı öncelikle tebrik ediyorum. Partililerimi burada ağırlamaktan onur duydum. İnanıyorum ki hepbirlikte partimizi daha yukarılara taşıyacağız. Belediye başkanları olarak maddi anlamda bize ne düşüyorsa örgütümüzün arkasındayız” dedi. CHP Mine Borallı ve İl Başkanı Recep Ökten partililere birer konuşma yaptı.

“BU BAŞARI BENİM ÖRGÜTÜMÜN BAŞARISIDIR”

Partililere seslenen Öztrak,  “Arkadaşlar her şey Süleymanpaşa Kongresi’nde başladı. Oradan yola çıktık. Geldik Ankara’da Genel Başkan Yardımcılığı’na kadar oturduk. Bunun mimarı sizsiniz ben değil. Bunda hepinizin alın teri var. Tüm Trakya’nın alın teri var. Ben bugün bu noktadaysam il başkanımın alın teri var, belediye başkanlarımın, ilçe başkanlarımın, örgütümün, üyelerimin,  gençlik kollarımın. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum.  Gerçekten 4 yıldır. Trakya’nın Cumhuriyet halk Partisi’nin merkez yönetim kurulunda bir üyesi yoktu. Genel başkan yardımcısı yoktu bu da bizim içimizde büyük bir ukdeydi. Bunu bugün başardık. Ve söylüyorum bu başarı benim örgütümün başarısıdır. Bu benim tek başına bir başarım değildir. Bu takım oyunudur” dedi.

“YENİDEN 12 BELEDİYEYİ ALACAĞIZ”

Yeniden 12-0 yapmak için çalışacaklarını kaydeden Öztrak, “Bugün bundan sonra artık şu ilçeymiş, bu ilçeymiş yok. 11 ilçe, 12 belediye başkanı kol kola Tekirdağ’da yeniden 12 belediye başkanlığını almaya, milletvekilliğinin çok büyük bir kısmını almaya yürüyeceğiz arkadaşlar. Bugünden sonra hepinizi şunu düşünmeye davet ediyorum arkadaşlar. Bakın bir tane ittifak yasası getirdiler. İttifak yasası dedikleri şey aslında tüm seçim güvenliğini ve seçim adaletini ortadan kaldıran bir düzenleme. Buna biz tüm Türkiye’de tabi ki karşı çıkacağız. Ama onun dışında bunun bir de ittifak bölümü var. Dolayısıyla bu ittifak kısmında da, karşı tarafın milletvekilliği kısmında da var ne yapacaklarını iyi incelememiz lazım. Çok çalışmamız gerekiyor. Çok uğraşmamız gerekiyor. Ama ben şunu biliyorum ben örgütümün nasıl çalıştığını, belediye başkanlarımın nasıl çalıştığını, ilçe başkanlarımın, il başkanlarımın nasıl çalıştığını gördüm. Bundan sonra her başarıya imza atacağımızdan en ufak şüphem ve kuşkum yoktur. Eğer Tekirdağ örgütü bu kararlılıkla bundan sonra karşı karşıya geleceğimiz seçimlere asılırsa göreceksiniz ki başarı kendiliğinden gelecektir. Ama bir başka husus daha var. Biraz önce il başkanımın söylediği gibi uzun zamandan beri biz ilk defa bir Trakya dayanışması içindeyiz. Yani Tekirdağ Edirne, Kırklareli dayanışmasını ortaya koyabildik. Ve bu bize gerçekten Trakya olarak parti içinde büyük bir güç sağladı. Bizi önemli konularda ciddi şekilde söz sahibi yaptı. Bu beraberliğin devam etmesi lazım. Kongrelerde yarışırız” ifadelerini kullandı.

Parti içi rekabetin yerini AK Parti ile yarışa bıraktığını söyleyen Öztrak, “Birbirimizle rekabet ederiz ama kongrelerden bittikten sonra bunların hepsini unutup bu sefer AKP ile yarışırız, diğer partilerle yarışmaya başlarız ve ben öyle görüyorum ki bizim bu saatten sonra bizim kazanamayacağımız hiçbir yarış yoktur arkadaşlar. Bu çerçevede koymuş olduğunuz emeğe çok teşekkür ediyorum. Kadın kollarıma, gençlik kollarıma teşekkür ediyorum. Ben Ankara’da kendilerini gördüm benden daha, bizden daha fazla lobi yaptılar. Tek tek illere gittiler, kurultay delegelerini bizim tarafa oy vermeye davet ettiler, büyük bir çaba sarf ettiler. Gerçekten herkes çok büyük emek verdi. Bu başarı benim değildir. Bu başarı sizindir. İnşallah bundan sonra çok büyük başarılara imza atacaksınız.” Diye konuştu.

Buradaki konuşmanın ardından Öztrak Malkara’da vefat eden CHP üyesi Önder Aksoy’un cenaze törenine katıldı.

HÜKÜMET YATIRIMLARINI ELEŞTİRDİ

Daha sonra il binasında basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Öztrak, hükümetin Tekirdağ’a yeterince yatırım yapmadığını kaydetti. Devlet hastanesinin temelinin bir türlü atılmamasını eleştiren Öztrak TESKİ’nin kilometrelerce alt yapı yapmasına rağmen DSİ’nin dereleri ıslah çalışmalarını yapamadığını söyledi. Hayrabolu yoluna ayrılan ödeneğin azlığında yakınan Öztrak, 2021’de bitirilmesi hedeflenen yolun bu ödeneklerle bitirilemeyeceğini söyledi. Habertrak/Ferhat Akgün-Özlem İnan