DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.831,70 -0.227
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Sertifikalarını aldılar

Son Güncelleme :

01 Mart 2018 - 14:41

Malkara Belediye Akademisi ve Türk Hava Kurumu’nun iş birliğiyle düzenlediği Ata Model Uçak Kursunu başarı ile tamamlayan 11 kursiyere sertifikaları, Belediye Akademi binasında gerçekleştirilen tören ile verildi.

Gerçekleştirilen sertifika törenine; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Türk Hava Kurumu Malkara Şube Saymanı Üzeyir Kocakır, Türk Hava Kurumu Malkara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Tetik ve kursiyerler katıldı.

KURSUN İKİNCİ AŞAMASINDA ÇALIŞMALAR YAPILDI

Sertifika töreninde açılış konuşmasını yapan Türk Hava Kurumu Malkara Şube Saymanı Üzeyir Kocakır; “Havacılığın alt yapısı olan ve en küçük birimi olan model uçak kursunu Malkara Belediye Akademisi’nde Malkara Belediyesi ve Türk Hava Kurumu işbirliğiyle başlattık ve bitirdik. Tabi bunun ikinci aşamasında Astsb. Ömer Bektüz’ün uzaktan kumandalı model uçak simülasyonu gösterisinin arkadaşlarla hep beraber çalışmasını yaptık. Zeytin Dalı Harekâtın da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Allah bir kusur keder vermesin.” dedi.

Türk Hava Kurumu Malkara Şube Saymanı Üzeyir Kocakır’ın açılış konuşmasının ardından, Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan ise yaptığı konuşmasında; “Türk Hava Kurumu Cumhuriyetin kuruluşunda Atatürk’ün bize emanet ettiği kurumlardan birisi.  THK geçtiğimiz haftalarda kuruluşunun 93. yılını kutladı. Ben bu açıdan da kendilerini tebrik ediyorum. Malkaramızda etkinliklere katılıyor. THK ve Malkara Belediyesi’nin ortaklaşa açtığı model uçak kursuna sizlerde ilgi duyarak katılmışsınız. Ben sizleri bu katılımınızdan dolayı tebrik ediyorum. Garnizon Komutanlığı, Malkara Belediyesi ve Türk Hava Kurumuna teşekkür ediyorum.” dedi.

“HAYAT BOYU ÖĞRENME SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK”

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise yaptığı konuşmasında; “Öncelikle THK Başkanımızın söylediği gibi bende Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan kahraman ordumuza başarılar diliyorum. Belediye Akademisi bu yaz 3. yılını dolduracak. Biz burayı yaparken “Hayat Boyu Öğrenme” sloganıyla yola çıktık. Amacımız Malkaralı hemşerilerimizin Malkara’da görev yapan arkadaşlarımızın, herkesin Malkara’da 7’den 70’e kendi yaşamına kişisel gelişimine değer katacağı ve kişilerin arasında sosyal, siyasi ve ekonomik farklılıkların ortadan kalkıp hemşerilik bilincinde bir arada olacağı bir tesis kurmaktı. Bugün 700’e yakın kursiyerimiz var. Halk Eğitim Merkeziyle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Kamu Kurumlarıyla iş birliği yapmak gerçekten bizler için sevindirici. Ben bu yüzden sizlere katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bunun haricinde de çocuklarınızın, sizlerin, eşlerinizin farklı kurslarda Belediye Akademisinde görmek bizlere gurur veriyor.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ata Model Uçak Kursunu başarı ile tamamlayan 11 kursiyere sertifikalarını teslim ettiler.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, sertifika töreninin ardından Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan ve 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı’ya Malkara Belediye Akademisi binasını gezdirip, belediye akademisi ve belediye akademisinin düzenlediği kurslar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Habertrak/Timuçin Çınar