DOLAR 32,5174 % 0.03
EURO 34,6597 % -0.13
GRAM ALTIN 2.437,33 % -2,49
ÇEYREK A. 3.985,04 % -2,49
BITCOIN 66.744,01 2.975
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 15°

SGK’dan zabıtaya ilginç ceza

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2018 - 10:32

Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu, Süleymanpaşa Zabıtası’na kontrol edilen işyerlerinde işçilerin SGK’larını kontrol etmedikleri gerekçesi ile 3 bin 600 TL para cezası kesti. Ceza karşısında şaşkına döndüklerini ifade eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Türkiye’de ilk defa oluyor galiba. Çok şaşırdık. SGK hiçbir uyarı yapmadan tebliği yapmadan zabıtaya ceza kesmiş” dedi.

İLK DEFA OLUYOR

Türkiye’de ilk denebilecek olayın adresi Süleymanpaşa. Önceki hafta belediyeye gelen tebligata çalışanlar inanamadı. Durumu hemen başkan Ekrem Eşkinat’a bildirdi. Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu, Süleymanpaşa Belediyesi zabıtasına 3 bin 600 lira ceza kesti. İlk defa böyle bir durumla karşılaşan belediye personeli olay karşısında ne yapacaklarını şaşırdı.

CEZAYA İTİRAZ EDİLECEK

Türkiye’de de örneğine daha önce rastlanılmayan cezaya belediyenin itiraz edeceği öğrenildi. Cezanın hukuki alt yapısını inceleyen belediye personeli SGK’ya önümüzdeki hafta içinde itirazlarda bulunacak.

‘İLK DEFA BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞTIM’

Ceza karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bizde ilk defa karşılaştık. Şaşırdık. İlk defa böyle bir durumla belediye olarak karşılaşıyoruz. Ne yapağımızı bilmiyoruz. Arkadaşlarımla önce bir görüşeceğiz. Sonra kurumla bir görüşme yapacağız. Görüşme sonunda ise itirazlarımızı yapacağız. Böyle bir ceza nerden geldi anlayamadık. Bize zabıtaların çalışanların SGK’larını kontrol edilmesi yönünde herhangi bir tebligat yapılmadı. Buna rağmen ceza kesildi.” dedi.

Habertrak/Ferhat Akgün