DOLAR 32,5438 % -0.04
EURO 34,8618 % -0.11
GRAM ALTIN 2.423,31 % 0,01
ÇEYREK A. 3.962,11 % 0,01
BITCOIN 64.110,01 -3.302
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°

“Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışıyoruz”

Son Güncelleme :

17 Temmuz 2018 - 16:05

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren Ergene Belediye Başkanlığı, ilçe genelinde yaşayan öğrencilere yönelik düzenlediği Yaz Okulu Kurslarının startını verdi.

Ergene ilçesinde yaşayan çocukların yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak adına hayata geçirilen Yaz Okulu Kursları ilçe genelinde  vatandaşların ve öğrencilerin memnuniyetiyle karşılanırken; Basketbol, Voleybol, Halk Oyunları, İngilizce, Futbol ve Görsel Sanatlar kursuna katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirilirken kurs kıyafetlerinin de belediye tarafından karşıladığının bilgisi kaydedildi.

Sporun önemine değinerek geleneksel olarak düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağladığının altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ Kurslar sayesinde gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak durarak tatil boyunca eğlenceli zaman geçirmektedir. Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışarak  gençlerimizin, çocuklarımızın  için sosyal, eğitsel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla  yaz okulu kurslarımızı her yıl  devam ettirme hedefindeyiz’ dedi.

Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır

Belediye Başkanı Rasim Yüksel ayrıca ‘Gençliğimizi önemsiyor ve değer veriyoruz. Gücünü gençlikten alan ülkemiz, kuvvetini spordan alan gençliğimiz için, 500 kişilik  Kapalı Spor Salonumuzun hizmete açılması ile geleceğimizin teminatı çocuklarımız için açtığımız kurslarımızın startı bu yıl spor salonunda verdik. İlçemiz genelinde gençlerimiz için sosyal aktivite alanı oluşturmak adına sürdürdüğümüz çalışmalarımız ilçemiz içinde arttarak devam ediyor. Bowling salonundan ve diğer sportif aktivitelerin yapıldığı Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu sabah 08:30 – 21:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu hedef doğrultusunda gençler  için kişisel becerilerini geliştirebilecekleri kurslar gibi önemli projeleri bir bir hayata geçirirken, Velimeşe Mahallesi’nde Kapalı Spor Salonuyla ilçe genelinde gençlerin keyifli zaman geçirmelerini sportif aktivitelerin yanı sıra sosyal alan gelişimini sağlayacağız’ ifadelerine yer verdi.

Habertrak/Aytaç Doğaner