DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Süleymanpaşa halkı kadın başkan istiyor

Son Güncelleme :

28 Aralık 2023 - 13:39

Süleymanpaşa halkı kadın başkan istiyor

BERRİN BAŞOL’DAN SAHİLİ CANLANDIRACAK PROJE

 

Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adayı Berrin Başol, Süleymanpaşa’nın seçilmiş ilk kadın belediye başkanı olmayı hedeflediğini söyledi.

Vatandaşların kadın belediye başkanı görmek istediğini ifade eden Berrin Başol; “Saha çalışmalarımız devam ediyor. Esnaf, oda ve dernek ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu süreçte aldığımız tepkiler çok olumlu. Vatandaşlar kadın belediye başkanı görmek istediklerini dile getiriyorlar.” diye konuştu.

 

Süleymanpaşa’ya kadın eli değmesi gerektiğini dile getiren Berrin Başol; “Süleymanpaşa’da bir tarih yazmalıyım. Cumhuriyetin 100. Yılında Süleymanpaşa’da bir tarih gerçekleştirip kadın bir aday olarak aday adaylığımı açıkladım. Saha çalışmalarımız devam ediyor. Esnaf, oda ve dernek ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu süreçte aldığımız tepkiler çok olumlu. Vatandaşlar kadın belediye başkanı görmek istediklerini dile getiriyorlar. Bu konuda gerçekten şanslıyım. Süleymanpaşa’da ve diğer ilçelerde seçilmiş bir kadın belediye başkanı yoktu. Rahmetli Figen Öngör bir dönem vekaleten Tekirdağ belediye başkanlığı yapmıştı. Cumhuriyetin 100. Yılında biz bunu gerçekleştirme hedefiyle yola çıkarak adaylığımı açıkladım. Çokta güzel gidiyor. Olumlu tepkiler aldık.” İfadelerini kullandı.

“SAHİLİMİZİ DAHA KULLANIŞLI BİR HALE GETİRECEĞİZ”

Süleymanpaşa sahil dolgu alanını canlandıracak projesinin hazır olduğunu belirten Berrin Başol; “Gerçekten muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Gökyüzü alabildiğine mavi, denizi mavi, ama denizini yeterince kullanamıyoruz.Sadece seyrediyoruz. Denize girebileceğimiz çok sayıda kumsalımızın olmayışı önemli bir sorun. Denize girilen yerlerde ise can kurtaran hizmeti yok. Biliyorsunuz her yıl Kumbağ’da can kayıpları yaşıyoruz. Plajları ile birlikte bir Süleymanpaşa yaratma hayalim var. Yaşanabilir, denizine birçok noktana girilebilir. Oradan tuttuğunuz bir balığı yiyebildiğiniz bir Süleymanpaşa hayalimiz var. Sahilimizi sadece yürümek anlamında kullanmamalıyız. Sahilimizde R-restoranlar, lokantalar olmalı. Balığımız ve köftemiz daha çok tanıtılmalı. Meşhur köftemizi hem yiyelim hem de şehrimize gelenler tanıtalım. Sahile yapılacak kent lokantaları ile daha kullanışlı bir hale getirebiliriz.” Diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek