DOLAR 32,8011 % 0.91
EURO 35,3624 % 0.99
GRAM ALTIN 2.466,14 % 1,38
ÇEYREK A. 4.032,13 % 1,38
BITCOIN 66.335,99 1.369
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

TARAFLI VALİLERİN İMAJINI YIKTI

Son Güncelleme :

29 Mayıs 2024 - 14:54

TARAFLI VALİLERİN İMAJINI YIKTI

TÜM SİYASİ PARTİLERE EŞİT MESAFEDE

TEKİRDAĞ’IN RUHUNA UYGUN HAREKET

 Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün muhalefet partilerini es geçmeden ziyaret etmesi Tekirdağ kamuoyunda takdir edildi.

Daha önceki valilerin CHP başta olmak üzere diğer muhalefet partilerine ve muhalefet milletvekillerine karşı taraflı davranması hatırlanırken, yeni vali Recep Soytürk, bu algıyı kısa sürede kırdı.

Vali Recep Soytürk, tarafsız bir şekilde tüm siyasi partilere ve belediye başkanlarına ziyaretlerde bulundu ve herkese eşit mesafede olduğunu gösterdi. Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün bu davranışı hakkında konuşan AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş; “Kişisel olarak bizim böyle bir rahatsızlığımız yok. 1 milyon 100 bini aşan bir Tekirdağ’ımıza hizmet etmek için bu makamlardayız. Valimizin bu şehrin ruhuna uygun hareket ettiği yönünde değerlendiriyoruz. “dedi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin;  “Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün CHP Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarını ziyaret etmesi sizi rahatsız ediyor mu? Sorusuna cevap veren AK parti İl Başkanı Ali Gümüş; “Sayın Valimiz Recep Soytürk’ün tayin olduğu günden bu yana bizim siyasi partimiz ile münasebeti ile birlikte diğer siyasi partilerle de var. Ben genel başkanımızın buradaki temsilcisiyim. Valimiz de Cumhurbaşkanımızın Tekirdağ’daki idari amiridir. CHP’li, Deva Partili, İYİ Partili milletvekillerini, CHP’li Belediye Başkanlarını ziyaret edebilir. Kişisel olarak bizim böyle bir rahatsızlığımız yok. 1 Milyon 100 bini aşan bir Tekirdağ’ımıza hizmet etmek için bu makamlardayız. Valimiz bu şehrin ruhuna uygun hareket ettiği yönünde değerlendiriyoruz.” Şeklinde konuştu. Habertrak/Serhat Yeşilipek