DOLAR 32,5204 % 0.03
EURO 34,6603 % -0.13
GRAM ALTIN 2.435,16 % -2,58
ÇEYREK A. 3.981,49 % -2,58
BITCOIN 66.384,00 2.543
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Tekirdağspor’da teknik kadro tamam

Son Güncelleme :

28 Temmuz 2018 - 14:00

Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan ilk toplantı sonrasında teknik kadronun oluşturulduğunu belirten Tekirdağspor Başkanı Osman Kurt “Teknik kadroyu oluşturmadan da futbolcuları, kadroyu oluşturmanın bir anlamı yoktu. Biz de yönetim kurulu toplantımızda bunları dile getirdik. Hocalarımızla görüşüp maddi ve manevi konuda her türlü anlaşmayı yaparak Tekirdağspor’un başına getirdik.” dedi.

“Dün akşam yönetim kurulu üyelerimizle ilk toplantımızı gerçekleştirdik. İlk toplantımızda da görev dağılımını ve diğer gündem maddelerini görüştük. Teknik kadromuzu sizlerin huzurunda tanıştırarak Tekirdağspor sevenlere ve Tekirdağlılara tanıtmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Tekirdağspor’un zor durumda olduğunu daha önce söyledik. Benden önce Salih Canikli ve yönetimi vardı. O yönetimde ben de 2. Başkan olarak görev yapıyordum. O zamandan beri birikmiş sorunları kafamda tespit ettim. Görevimiz zor demeyeceğim ama sorumluluk aldık. Herkes merakla bekliyor Tekirdağspor başarılı olacak mı? İnşallah bu süreci acele etmeden yaşayacağız, göreceğiz. Teknik kadroyu kurmamız gerekiyordu. Teknik kadroyu oluşturmadan da futbolcuları kadroyu oluşturmanın bir anlamı yoktu. Akşam da toplantımızda bunu dile getirdik. Hocalarımızla görüştük. Yönetim kurulumuz ile tanıştırdık. Hocalarımızla anlaştık.” ifadelerini kullandı.

“ALT YAPI GRUBUNA ÖNEM VERECEĞİZ”

Tekirdağspor’un mevcut durumunu koruyarak alt yapısına önem vereceklerini belirten Kurt “Tekirdağspor şimdiye kadar belki de görmediği yapı sistemi ile yola çıkmak istiyoruz. Tekirdağspor’un bir altyapısı var. 11 yaşından başlayıp 19 yaş grubuna kadar çıkan bir yapı. Her biri bir fikstüre katılıyor ve mücadele veriyor. Amaç nedir alt gruptan futbolcu yetiştirilerek üst gruba kazandırılması gerekiyor. Bu kazandırılma sürecinin tamamen eksik olduğunu gördük. Alt yapı grubuna önem vereceğiz. Tekirdağspor’un mevcut durumuna da zarar vermeyip koruyacağız.” diye konuştu.

“TEKNİK KADRO OLUŞTURULDU”

“Öncelikle Sportif direktörümüz olması gerekiyordu. Alt grup teknik direktör yardımcı hocası ile bütün diyaloğu sağlayacak, yapılması gereken çalışmaları koordine edecek biri gerekiyor. Bu kişiyi de sportif direktör olarak hepimizin tanıdığı Necdet Çakır Hocamızı uygun gördük. Necdet Çakır Hocamızı Tekirdağspor’un Sportif teknik direktörü olarak görevlendireceğiz. Yönetim ve Tekirdağspor taraftarı doğrultusunda Okan Aydın Hocamızı da takımın teknik direktörü olarak uygun görüldü. Alt yapı sorumlusu olarak Abdullah Eroğlu Hocamız uygun görüldü. Okan Aydın’ın yardımcılığına Salih Dere görevlendirildi.” dedi.

“TEKİRDAĞSPOR’U EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Sportif Teknik Direktör olarak görevlendirilen Necdet Çakır Tekirdağspor’un altyapısına önem verilmesi gerektiğinin altını çizerek: “Ne zaman göreve çağrılırsak geldik, kaçmadık. Bu yükün altına elimizi, kolumuzu koyduk. Bu yıl da beni sportif direktör olarak uygun gördüler ve geldim. İnşallah doğru seçim yapacağız transferde de. Düştüğümüz yerden bir üst seviyeye geleceğimize inanıyorum. Tekirdağspor’u en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Her zaman dışarıdan sporcu almakla da olmuyor. Kendi alt yapımızı yetiştirmemiz lazım. İmkânlarımız olsa Tekirdağ’da birçok yetenekli oyuncumuz var. Beyin göçü diyorlar ya bizde de yetenek göçü var.” şeklinde konuştu.

“İYİ TRANSFERLER YAPMALIYIZ”

Tekirdağspor’un teknik direktörü olarak görevlendirilen Okan Aydın “Yıllardır Tekirdağspor’a çok emek verdik. Zor durumları atlatmamız gerekiyor. İlerleyen günlerde transferlerimizi de açıklayacağız. İyi karar vermeliyiz. Kısa da zamanımız kaldı. Bu bütçeye de dayalı bir şey inşallah iyi bir oluşum yapar istediğimiz hedefe de ulaşırız diyorum.” ifadelerini kullandı.

Habertrak/Aytaç Doğaner