DOLAR 32,5204 % 0.03
EURO 34,6603 % -0.13
GRAM ALTIN 2.435,16 % -2,58
ÇEYREK A. 3.981,49 % -2,58
BITCOIN 66.384,00 2.543
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

“Toplum içinde, sesleri olacağız”

Son Güncelleme :

18 Temmuz 2018 - 11:50

Babaeski İlçesi’nde, yeni kurulan “Trakya Romanlar Özürlüler ve Yardımlaşma Derneği” Kaymakam Hakan Özarslan’ı makamında ziyaret etti.

Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan’ı makamında ziyaret eden, Trakya Romanlar Özürlüler ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Dik’e, 2.Başkan Cengiz Akayran ve Üye Sevil Akayran eşlik etti.

Trakya Romanlar Özürlüler ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Dik, Kaymakam Hakan Özarslan’a, yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Cengiz Akayran (2.Başkan), İzzet Özdemir, Aykut Demirkol, Nuri Baş ve Yusuf Karaoğlan ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Dik, Derneğin şu an itibari ile 17 Üyesi olduğunu belirterek, şunları söyledi. “Derneğimiz, özürlüler ve yardıma muhtaç olanların faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur. İnşaallah onlara layık hizmetler yaparak, toplum içinde, elleri, kolları ve sesleri oluruz.”

Kaymakam Özarslan’da, makamında yaptığı açıklamada gerçekleşen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncelikle bu ziyaretten dolayı, Trakya Romanlar Özürlüler ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Dik’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyorum. İlçemizde bu tür Sivil Toplum Örgütlerinin sayısının artması bizler için son derece önemli, çünkü Sivil Toplum Örgütlerinin sayısının artması demek, farklı görüşlerin, farklı fikirlerin bir araya gelmesi bizlere her konuda fikir beyan etmesi demektir. Önemli olan o makamlara layık olabilmek, vatandaşın taleplerine cevap verebilmek, sorunlarını çözebilmek ve onları Derneğinizden mutlu ve huzurlu bir şekilde gönderebilmektir.” dedi.  Habertrak/Metin Karakuş