DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Haber Merkezi

TRAKYA ÇİFTÇİSİ KAR BEKLİYOR

Son Güncelleme :

03 Ocak 2024 - 12:29

TRAKYA ÇİFTÇİSİ KAR BEKLİYOR

KAR ÜRÜNLERİ DONA KARŞI KORUYOR

YAĞMUR YAĞSA DA KURAKLIĞA KARŞI KAR DAHA ETKİLİ

Türkiye’nin en önemli tarımsal üretim merkezlerinden Trakya’da çiftçiler, kuraklığın etkisinin azalması ve verimli bir sezon için kar yağışı bekliyor. Sonbaharı kurak geçiren, sonrasında ise Kış’ın yağış alan Tekirdağ, Edirne  ve Kırklareli’nde, üreticiler tarımsal üretimim artması için önemli bir su kaynağı olan karın yağmasının etkili olacağını belirtiyorlar.

Çiftçilerin tarımsal ürünlerin üzerine “yorgan etkisi yapıyor” diye bahsettiği kar yağışı, ürünleri hem olası don olaylarından koruyor hem de kar suyu toprağa yavaş karışıp bitkinin gelişimini kolaylaştırıyor.

ÇİFTÇİNİN GÖZÜ KAR YAĞIŞI HABERİNDE

Buğday ve kanolanın gelişim dönemi, henüz ekimi yapılmamış ayçiçeğinde ise toprakta suyun depolanması için kar yağışı önem taşıyor.

Tekirdağ Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, Kış aylarında üreticilerin gözünün kar yağışında olduğunu söyledi. Geçen yılın kuraklık etkisinde geçtiğini ancak son dönemde yağmur yağışı aldıklarını ifade eden Saygı; “Buğday ekili alanlarımız yağış aldı. Tabi bu dönemde toprağın suya doyması ve geçen yılki kuraklık etkisinin tam anlamıyla gitmesi için kar yağışının gelmesini bekliyoruz. “dedi. Habertrak/Bülent Kutlutürk

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar EURO

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

SATIŞ

FARK

Dolar BITCOIN

FİYAT

DEĞİŞİM

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER