DOLAR 32,5204 % 0.03
EURO 34,6603 % -0.13
GRAM ALTIN 2.435,16 % -2,58
ÇEYREK A. 3.981,49 % -2,58
BITCOIN 66.384,00 2.543
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Trap ve skeet atış poligonu açıldı

Son Güncelleme :

30 Temmuz 2018 - 10:15

Çorlu Belediyesi tarafından inşa edilen, bölgeye ve atıcılık sporuna hizmet edecek önemli projelerden biri olan Trap ve Skeet Atış Poligonu, düzenlenen törenle açıldı.

20.494 m²’lik alan üzerine olimpik standartlarda inşa edilen, 100 kişi kapasiteli portatif tribünü ve 153 m²’lik sosyal tesisi ile ulusal müsabakalara ev sahipliği yapacak olan ve Çorlu Belediyesi ile Çorlu Avcılar Derneği iş birliğiyle hizmete giren Trap ve Skeet Atış Poligonu açılış törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yanı sıra Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Erdoğan Demirci ve Hülya Perin, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan ve Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Çorlu Eski Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Avcılar Derneği Başkanı Mert Yılmaz, Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu Başkanı Erzin Düzyol, Çorlu’da bulunan kurum ve kuruluş temsilcileriyle, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri, av sporuna gönül vermiş vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

“GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTACAK”

Trap ve Skeet Atış Poligonu töreninde açılış konuşmasını Çorlu Avcılar Derneği Başkanı Mert Yılmaz yaparken, Yılmaz 2016 yılında hazırladıkları bu projeye sahip çıkan ve yapılmasında öncülük eden Çorlu Eski Belediye Başkanı Ünal Baysan ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile belediye yetkililerine teşekkür etti. Yılmaz, bu projenin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak projenin hayata geçirilmiş olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yılmaz’ın ardından kürsüye gelen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise konuşmasında yeni bir spor tesisini daha Çorlu’ya kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Çorlu Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek verdik. Çorlu halkının layık olduğu hizmeti alabilmesi için imkânlarımızı seferber ederek Çorlu’muzda daha önce hiç inşa edilmemiş spor tesislerini kendi bütçemizle inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

“ÖRNEK BİR SPOR TESİSİ”

Futbol severler için UEFA standartlarında inşa ettiğimiz Çorlu Şehir Stadyumumuz bugün ulusal ve uluslararası pek çok müsabakaya ev sahipliği yapmakta. Basketbol ve voleybol müsabakalarına ev sahipliği yapan FIBA standartlarına uygun Çorlu Belediyesi Kapalı Spor Salonumuz, bugün adeta genç sporcularımızın ikinci evi olmuş vaziyette örnek bir spor tesisidir.

Pek çok belediyenin kendi imkânlarıyla yapıp işletmeyi göze alamayacağı havuzumuz bugün genç yüzücülerimizin yetiştiği bir tesis hâline gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk adını verdiğimiz yarı olimpik yüzme havuzumuz artık ulusal ve uluslar arası yarışlara ev sahipliği yapmakta, Milli Takımımıza şampiyon yüzücüler yetiştirmekte ve göğsümüzü kabartmaktadır.

Yine gurur duyduğumuz projelerimizden biri olan Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksimiz, tenis sporu için özel olarak tasarladığımız örnek bir tesis hâline gelmiş, kapalı ve açık kortları ile tenis severlere hizmet etmektedir.

Motor sporlarını sevenler için hizmete açtığımız Trak-off Yarış Pistimiz, bugün Off-Road yarış takviminde sezon boyunca Çorlu’muzun adını tüm Türkiye’ye duyurmakta, Türkiye’den ve Avrupa’dan pek çok yarışçıyı şehrimizde ağırlamaktadır.

Ahmet Taner Kışlalı spor tesisimiz de şehrimizdeki futbol takımlarına antrenman imkânı sağlayan bir tesis olarak hizmet vermektedir.

“ULUSLARARASI MÜSABAKALARDA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”

Bir de yapımı devam eden, şehrimize Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılacak olan Çorlu Kapalı Spor Salonu da tamamlandığında 2500 kişilik tribünü, basketbol, voleybol, hentbol sahaları ile Çorlu’muzun takımlarına bölgesel, ulusal ve uluslararası müsabakalarda ev sahipliği yapacak ve şampiyon takımlar çıkaracaktır. Salon sporlarının yanı sıra vatandaşlarımızın açık alanlarda da spor yapabilmesi için başta Cumhuriyet Parkı ve Gölbaşı Parkımız olmak üzere şehrimizin dört bir yanını parklar, spor aletleri, spor sahaları ile donatarak sağlıklı yaşamı desteklemeye devam ediyoruz.

1998 yılında Avcılar Derneğimize yapmış olduğumuz lokal binamızdan sonra, atıcılık sporu ile uğraşan vatandaşlarımızdan aldığımız talepler doğrultusunda ve uzun zamandır Çorlu Avcılar Derneğimiz ile yaptığımız istişareler sonucunda bugün de burada atıcılık sporu için inşa ettiğimiz tesisimizle karşınızdayız.

“VATANDAŞLARIMIZ AİLECEK VAKİT GEÇİREBİLECEK”

  1. 494 m²’lik alan üzerine inşa ettiğimiz Trap & Skeet Atış Poligonumuz, 100 kişilik kapasiteli portatif tribünü ve 153 m²’lik sosyal tesisi ile ulusal müsabakalara ev sahipliği yapabilecek düzeyde bir tesis olmuştur. Artık atıcılık sporuyla ilgilenen vatandaşlarımız atış poligonumuzda güvenli ve huzurlu bir şekilde spor yapabilecek, tesislerimizde vakit geçirerek sosyalleşebilecek ve vatandaşlarımız ailecek vakit geçirebilecekleri bir yeni alana daha kavuşmuş olacaklar.

Bizler Çorlu Belediyesi olarak projelendirdiğimiz ve hayata geçirdiğimiz birçok çalışma ile vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltmek, Çorlu’yu yaşayan ve yaşanası bir kent yapabilmek için çalışma arkadaşlarımızla üstün gayret sarf ediyor, mesai harcıyoruz.

“TRAKYA’NIN EN MODERN KENTİ ÇORLU”

Trakya’nın en modern kenti Çorlu’yu daha da geliştirip güzelleştirmek adına yaptığımız tüm bu çalışmaların şehrimize pozitif katkılar sağladığına yürekten inanıyorum. Bu vesileyle bu tesisin Çorlu’muza kazandırılmasında katkısı olan Çorlu Avcılar Derneği’ne teşekkürlerimi sunuyorum. Tesisin yapım aşamasında emeği geçen tüm belediye personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Atış poligonumuz hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

“YATIRIMLAR KENTLERİN GELECEĞİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”

Son olarak kürsüye gelen Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise konuşmasında Çorlu Belediyesi’nin yapmış olduğu Trap ve Skeet Atış Poligonunun diğer belediyelere de örnek olmasını arzu ettiğini ifade ederek, bu yatırımların kentlerin geleceğine önemli katkılar sağlayacağını ve gençlerin spora yönelerek kötü alışkanlıklardan uzak duracağını söyledi.

Konuşmaların ardından Çorlu Avcılar Derneği tarafından Milletvekili Aygün, Başkan Sarıkurt ve Başkan Yardımcısı Demirciye günün anısına plaket verildi. Daha sonra Trap ve Sekeet Atış Poligonunun açılış kurdelesi ve kurban kesimi gerçekleştirilirken, Milletvekili Aygun, Başkan Sarıkurt ve beraberindekiler alanda ünlü markaların silahları ve av malzemelerinin satış ve tanıtımının yapıldığı stantları gezerek yetkililerden bilgiler aldılar.

Daha sonra amatör sporcular trap atış yarışması gerçekleştirdi. Yarışlar oldukça çekişmeli geçerken, son olarak protokol mensupları da plakları vurmak için mücadele ettiler.

Habertrak/Aytaç Doğaner