DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

Türkiye şairleri Tekirdağ’da buluştu

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2018 - 10:24

Festivalin sanat adına organize edildiğini belirten Tekirdağ Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Yıldız Toksöz, “İlk defa böyle bir programa öncülük yapıyoruz. Belki boyumuzu aşacak işlere kalkıştık ama bunu hep severek, sanat adına, şiir adına, bir olmak adına yaptık.” dedi.

Tekirdağ Şairler ve Yazarlar Derneği, şiir ve müzik motiflerini bir araya getirmeyi ve halka ulaşmayı amaçlayan 1’inci Şiir ve Müzik Festivali’ni gerçekleştirdi. Festivale 70 Şair, yazar ve müzisyen katıldı. Şarkılar ve şiirler eşliğinde başlayan gecede,

Dernek olarak ilk defa böyle bir etkinlik organize ettiklerini belirten Tekirdağ Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Yıldız Toksöz; “Bir sürü yoldan, uzaklardan, yakınlardan, gönüllerimiz bir olarak buraya geldiğiniz çok teşekkür ediyorum. Aksilik ve aksaklıklarımız olursa bizi affedin. Yeni bir derneğiz. İlk defa böyle bir programa öncülük yapıyoruz. Belki boyumuzu aşacak işlere kalkıştık ama bunu hep severek, sanat adına, şiir adına, bir olmak adına yaptık.” diyerek katılanlara iyi eğlenceler dileklerinde bulundu.

“HEDEFİMİZ KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ KORUMAK”

Tekirdağ Şairler ve Yazarlar Derneği Üyesi Durani Kocaga “Şiir ve Müzik Festivali’nin gelecek yıllarda; Çorlu, Çerkezköy ve Süleymanpaşa İlçelerini kapsayarak; her ilçe için en az bir gün program hazırlanması amaçlanmaktadır. Kültürel değerlerimizi korumak için dernek olarak üstümüze düşen görevleri yapmak öncelikli hedefimizdir. Bölgemizde Yöresel Kültürün yaşaması ve yeni sanatçıların doğması umuduyla başladığımız bu yolculuk, yurdumuza hayırlı olsun.” dedi.

Habertrak/Aytaç Doğaner