DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.150,32 0.04
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

 ‘Türkiye’ ve ‘Türk’ desteği

Son Güncelleme :

27 Şubat 2018 - 12:30

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Tekirdağ Şube Başkanı Seval Eşer, Türk Tabipler Birliği’nin başındaki “Türk”, Türkiye Barolar Birliğinin başındaki “Türkiye” sözcüğünün kaldırılması girişimine tepki gösterdi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Tekirdağ Şube Başkanı Seval Eşer, Tuğlalı Park’ta açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasına STK’lar da destek verdi.

TTB yönetiminin Afrin harekatı konusundaki basın açıklamasına katılmadıklarını ve şiddetle kınadıklarını kaydeden Eşer, “Bu ‘ordu bozanlığa’ biz de çok tepkiliyiz. Ancak hukuk sistemimize göre suç da ceza da bireyseldir. Suçu varsa yargı TTB yönetimine gereğini yapmalıdır. Ancak onlara kızıp on binlerce Türk hekimini cezalandıramazsınız. Adından Türk ifadesini çıkartamazsınız” dedi.

TBB’nin ise Afrin operasyonunu başından itibaren desteklediğini hatırlatan Eşer, “Son derece vatansever, milli birliğimizi sağlayacak ve cephedeki askerimizi destekleyecek beyanatlarda bulunmuştu. Buna rağmen ismine ve yapısına müdahale demek ki ordu bozanlık suçuyla ilgili değildir. Bu kurumlara müdahale kişisel kızgınlıklar, kişisel intikam ve siyasi amaçlarla yapılmaktadır. AKP Genel Başkanının talebi, iktidarın bir türlü ele geçiremediği baroları ve meslek örgütlerini ele geçirmek ve cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik bir plandır” dedi. Arıtman değişikliğin AB, ABD, PKK çevrelerini sevindireceğini söyledi. Habertrak/Ferhat Akgün