DOLAR 32,5174 % 0.03
EURO 34,6597 % -0.13
GRAM ALTIN 2.437,33 % -2,49
ÇEYREK A. 3.985,04 % -2,49
BITCOIN 66.744,01 2.975
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 15°

Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2018 - 9:49

Babaeski’de kurulan “Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin” Kurucu Üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdiler.

İlçenin Elit Restaurant ve Cafe’de gerçekleşen toplantıya; Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Üyeleri, Oktay Çınar, Erkan Türkçü, Ahmet Girgin, Zeki Arslan, Sadullah Durmaz, Dicle Aksöz ve Gülseren Tunalı katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, ayrıca derneğin kurulmasına; Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Kırklareli Barosu Avukatlarından Av. Metin Genç, İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanı İsmet Fıçıcılar, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ali Sergen, Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hafize Türkcan ve 2.Başkan Gülay Yıldırımlar destek veren isimler oldular.

Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanlığı’na seçilen Oktay Çınar, Çiftçi bir ailenin 4 çocuğundan birisi olduğunu belirterek, daha iki aylık bir bebek iken geçirdiği bir havale sonucunda %51 oranında ortopedik yürüme engelli olduğunu söyledi.

Çınar, Derneğin kuruluş amacıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Derneğimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak, sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktayız. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkânı sağlamaya odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirilmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama aktif katılımına öncülük yapmaktır.”

Habertrak/Metin Karakuş