DOLAR 32,5204 % 0.03
EURO 34,6603 % -0.13
GRAM ALTIN 2.435,16 % -2,58
ÇEYREK A. 3.981,49 % -2,58
BITCOIN 66.384,00 2.543
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

“Yaşam alanlarımızın yok olmasına asla izin vermeyeceğiz ”

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2018 - 9:32

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Kırklareli Bölgesinde kurulması planlanan Termik Santral için sert tepki gösterdi.

Kırklareli Merkez ilçe, Tekkeşeyhler ve Dokuzhöyük mevkiinde Deba Madencilik tarafından yapılması planlanan Entegre Termik Santrali projesinin erken seçim döneminden yararlanılarak 28.04.2018 tarihinde müracaat edilerek ÇED Sürecinin başlatılmasının tam bir oldubittiye getirme anlayışı olduğunu ifade eden CHP’li Vecdi Gündoğdu, Termik Santralin yaşam alanlarımızın göbeğine kurulmasına izin verilmesinin doğru olmadığını açıkladı.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Kırklareli halkımızın yaşam alanlarını ve canlı sağlığını derinden etkileyecek kömürlü termik santral ile bölgede toptan yokoluşunun zemininin oluşturulmak istendiğini vurgulayarak, Termik santral için kullanılacak olan suyun isesantral sahası yakınlarında açılacak olan yeraltı suyu kuyularındanve bölgedeki mevcut yüzeysel su kaynaklarından temin edilecek olması da bölgedeki su kaynakları açısından da ciddi tehdit oluşturacağını sözlerine ekledi.

Termik santral için yapılan ÇED başvurusunun Anayasanın birçok maddesine ve uluslararası sözleşmelere aykırılıklar taşıdığını önemle belirten CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Yerel halkın onayını almamış hiçbir ekonomik girişimin ne Kırklareli’mize nede ülkemize yarar getirmeyeceğini ifade etti.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu açıklamalarını şöyle devam etti: “Kırklareli’nde olduğu gibi ülkemizin her bölgesinde yaşamı savunmak, sürdürülebilir kalkınmaya öncelik vermek bizlerin temel görevidir. Kırklareli’mizin her bir metrekaresini vahşi kapitalizmin doğayı ve yaşamı yok sayan, sadece daha çok kazanma hırsı ile gözü dönmüş anlayışına karşı her platformda mücadele etmeye halkımızla birlikte devam edeceğiz.”

Habertrak/Özlem İnan