WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Hayrabolu kapalı pazaryerinin temeli atıldı

Hayrabolu kapalı pazaryerinin temeli atıldı
Bu haber 02 Mart 2017 - 17:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak  Hayrabolu Belediyesi tarafından yaptırılacak olan kapalı pazaryerinin temel atma törenine katıldı.

 Alpullu Caddesi Askeri Gazino yanında gerçekleştirilen ve Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü, Faik Öztrak’ın  yanısıra, siyasi parti il ve ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, çevre illerden gelen belediye başkanları, büyükşehir belediye meclis üyeleri ile vatandaşların da hazır bulunduğu temel atma töreninde  konuşan ve Hayrabolu Belediyesinin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler veren Hayrabolu  Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu kendilerine verdiği desteklerden dolayı da Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti.

 Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü ve Faik Öztrak da  son üç yılda Hayrabolu’nun ve Tekirdağ’ın diğer ilçelerinin çehresinin  değiştiğini, çağdaş şehir haline geldiğini söylediler ve Tekirdağ’ın hak ettiği hizmetleri almaya başladığını belirttiler. Milletvekilleri Köprülü ve Öztrak bu faydalı hizmetleri yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile 11 ilçe belediye başkanına teşekkür ettiler.

  ‘VATANDAŞA HİZMETTEN GURURLUYUZ’

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayrabolu’da yapılan ve yapılacak projelerle ilgili bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Hayrabolu’da altyapının bitirilerek yolların tamamlandığını hatırlatarak “Diğer ilçelerimizde de altyapı işlemleri 1 Temmuz 2017 tarihinde tamamlanacak. Şimdi vatandaşlarımızın sosyal anlamda ihtiyaçlarını gidereceği yatırımlara başladık. Bunlardan ilki kapalı pazaryeri, bunu otopark ve rekreasyon alanı ve sosyal kültürel alanlar takip edecek” dedi

 Halka hizmet vermekten gurur duyduklarını, vatandaşların da bundan gurur duyması gerektiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Biz hizmetlerimizi siyaset için değil, vatandaşlarımız için yapıyoruz. Vatandaşlarımız  her şeyin en iyisine layıktır. Tekirdağ’a ne kadar hizmet yapsak az, hiçbirisi yetmez biz sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğiz, bize köstek olmasınlar yeter” diye konuştu.

 Pazaryerinin temelini diğer protokol üyeleriyle beraber atan Başkan Albayrak Kapalı Pazaryerinin Hayrabolu’ya hayırlı olmasını diledi.

 MALİYETİ 9 MİLYON TL

Eski Fuar alanına 7bin metrekarelik alana yapılacak olan Hayrabolu Belediyesi kapalı pazaryeri yaklaşık 9 milyon liraya mal olacak ve Temmuz 2017 yılında tamamlanacak.

 376 adet pazarcı kapasitesine sahip olacak Pazaryerinde yazlık ve kışlık düğün salonu, restaurant ve kafeterya gibi sosyal tesisler de olacak. Habertrak/Timuçin Çınar

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER