WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

HER ŞEY DAHA TEMİZ MARMARA İÇİN

HER ŞEY DAHA TEMİZ MARMARA İÇİN
Bu haber 02 Eylül 2021 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BARBAROS VE KUMBAĞ’A 20 MİLYON TL’LİK YATIRIM

BÜYÜKŞEHİR BALIKÇILARIN YANINDA

Balık av sezonun açılması dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından balık avı sezonu açılış töreni ve konser etkinliği düzenlendi. Kumbağ Limanı’nda düzenlene etkinlik öncesi vatandaşlara balık ekmek ikramında bulunuldu.

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, denizlerin temizliği açısından önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek; “Kumbağ, Barbaros ve Naip Mahallelerimizin kanalizasyonunu artık boru hattı ile Batı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine aktarılıyor. 20 Milyon TL’lik yatırımı kazandırarak denizlerimin temizliği konusunda hassasiyetimizi ortaya koyduk. “diye konuştu.

“BALIKÇILIĞIN GELİŞMESİ İÇİN DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Tekirdağ’ın balıkçılık açısından önemli bir üs olması için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  “Kentimizde pek çok insan geçimini deniz ürünlerinden sağlıyor. Deniz ürünleri, ekonomik getirisinin yanı sıra insan sağlığı açısından büyük öneme sahip besin değerlerini barındırıyor. Dolayısıyla deniz ürünleri sadece balıkçı esnafımızı değil, tüm halkımızı yakından ilgilendiriyor. Siz değerli esnafımızın daha iyi koşullarda hizmet verebilmelerine imkan sağlamak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Halini inşa ederek hizmete sunduk. Çağımızın son teknolojisine sahip bu büyük tesis, deniz ürünlerinin daha sağlıklı koşullarda depolanmasını sağladığı gibi deniz mamullerinin tazeliğini kaybetmeden ekonomik fiyatlarla tüketicilere ulaştırılmasına imkân sunuyor. Dolayısıyla Süleymanpaşa Su Ürünleri Halimiz hem balıkçı esnafımıza hem de vatandaşlarımıza büyük fayda sağlıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak balıkçı esnafımıza desteğimiz elbette hizmete sunmuş olduğumuz bu büyük tesisle sınırlı değil. Su ürünlerinin kaynağı olan denizlerimize de sahip çıkıyoruz. Yeni arıtma tesisleri inşa ederek, mevcut arıtma tesislerini modernize edip kapasitelerini arttırarak Tekirdağ sahillerinde evsel atık sulardan kaynaklanan kirliliğini büyük ölçüde azalttık.” Şeklinde konuştu.

Başkan Albayrak konuşmasını şöyle tamamladı; “2021 yılı Balık Sezonu Açılışının hayırlı olması temennisiyle tüm balıkçı esnafımıza bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum. Vira bismillah. Rastgele?”

DUALAR EŞLİĞİNDE DENİZE AÇILDILAR

2021 Balık Avı Sezonu Açılış Töreninde yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Mezarlıklar Şube Müdürü Osman Nuri Bedir tarafından edilen dua edilerek tekneler denize uğurlandı.  2021 Balık Avı Sezonu Açılış Töreni Süheyla ve Blues Of Rumeli’nin birbirinden güzel şarkılarını seslendirdiği konser ile son buldu.

Etkinliğe; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, balıkçılar ve vatandaşlar katıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER