WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Her yıl bütçeden en büyük payı eğitime ayırıyoruz”

“Her yıl bütçeden en büyük payı eğitime ayırıyoruz”
Bu haber 24 Kasım 2021 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili  Mustafa Yel, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Yel mesajında; “Öğretmenlerimizin hayat standartlarını yükseltmek, çalışma şartlarını daha da iyileştirmek ve verimliliklerini artırmak için imkânlarımızı zorlayarak büyük adımlar attık, atmaya devam ediyoruz.” dedi.

Öğretmenlerin üstlendiği görevin önemine dikkat çeken Yel; “Bizleri ve çocuklarımızı, ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen, uygulayan ve neticelendiren özgür bireyler olarak yetiştiren, şefkat ve özveriden taviz vermeden Ülkemizin her köşesinde özveri ile çalışan öğretmenlerimizin gayretlerini takdirle karşılıyorum. Öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Dünyanın en kutsal en onurlu görevini yerine getiren öğretmenlerimiz, aziz milletimizin övünç kaynağıdırlar. AK Parti Hükümetleri olarak ilk günden beri çağın ihtiyaçlarına cevap verecek, çocuklarımızı, gençlerimizi eksiksiz olarak geleceğe hazırlayacak bir eğitim sistemi oluşturmaya çalışıyoruz. Bu anlayışla, her yıl bütçeden en büyük payı eğitime ayırıyoruz. Bunun bir gereği olarak da eğitim sistemimizi, altyapısından müfredatına kadar çağın gereklerine uygun bir biçimde güncellemeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM”

Milletvekili Yel mesajını şöyle tamamladı; “ Öğretmenlerimizin hayat standartlarını yükseltmek, çalışma şartlarını daha da iyileştirmek ve verimliliklerini artırmak için imkânlarımızı zorlayarak büyük adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Tekirdağ’ımızın dört bir yanında fedakârca çalışarak bu yüce görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve üstün başarılar diliyorum. Ayrıca başta Başöğretmen Atatürk ve  şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş, bütün öğretmen ve eğitimcileri de rahmetle anıyor, emekliye ayrılmış olanlara da aileleriyle birlikte huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyor, selam ve sevgiler sunuyorum.” Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER