WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

İHANETİN BÖYLESİ

İHANETİN BÖYLESİ
Bu haber 05 Eylül 2020 - 10:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinin DSP’li Belediye Başkanı Hikmet Ata, partisi Demokratik Sol Parti’den (DSP) istifa ederek, AK Parti’ye geçti.


DSP’li başkanın parti değiştirmesine ilk tepki DSP İlçe Başkanı Sinan Kutbay’dan geldi. Kutbay, Ata‘nın AK Parti tarafından kenara itilmişken onu adam ettiklerini belirterek; “Biz Hikmet Ata’yı bir köşede AKP’den terk olarak bulduk. Adam ettik, makam sahibi yaptık Ereğli’ye. Ama partisine ve seçmenlerine ihanet ettiği için kınıyorum.” dedi.


DSP’den 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Marmara Ereğlisi İlçesi Belediye Başkanlığı’na seçilen Hikmet Ata, partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. Ata’nın AK Parti’ye geçmesi nedeniyle ilçede AK Parti İlçe Başkanlığı tören düzenledi. Törene Belediye Başkanı Hikmet Ata, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ile AK Partili Süleymanapaşa İlçe Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hayrabolu İlçe Belediye Başkanı Osman İnan, Kapaklı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile partililer katıldı. Böylelikle Tekirdağ’da AK Partili belediye sayısı Süleymanpaşa, Hayrabolu, Kapaklı ve Marmaraereğlisi ile birlikte 4’e yükseldi.
Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER