DOLAR 16,8853 % -2.7
EURO 17,8334 % -2.47
GRAM ALTIN 992,10 % -2,33
ÇEYREK A. 1.622,09 % -2,33
BITCOIN 21.313,80 0.72
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

İş birliği protokolü imzaladı

Son Güncelleme :

16 Mayıs 2022 - 13:19

İş birliği protokolü imzaladı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ), Asos Proses Makina San.ve Tic A.Ş. ve Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (NKÜTEK)arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokole Rektör ve NKÜTEK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mümin Şahin imza atarken, firma adına ise Fabrika Müdürü Burhan Mustafaoğlu imza attı. Törende NKÜTEK Genel Müdür Öğr. Gör. Barış Kocabıyık, Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Moralar ile Üniversite-Sanayi İş Birliği Patent ve Lisans Destek Koordinatörlüğü ve NKÜTEK Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı Öğr. Gör. Dr. Figen Taşçı Durgut da yer aldı.

İmzalanan protokol Üniversite, Firma ve NKÜTEK arasında iş birliği ve ortak çalışma imkanlarının ortaya çıkarılması, değerlendirilmesi, muhtemel proje ve hizmetlerin oluşturulması, yürütülmesi, birbirlerinin gerektiğinde çözüm ortağı olması, ortak çalışma kültürünün yaygınlaştırılması için olup, bu amacın gerçekleşmesine yönelik çalışma esaslarını, tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini kapsıyor.

İmza töreninden sonra Rektör Şahin, protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak “Bilginin ticari ürüne ve topluma katkıya dönüştürülmesini sağlayacak güçlü iş birliklerine ve altyapısıyla donanımlı bir teknoparka sahip olması Üniversite için gurur vesilesidir” dedi ve ASOS Proses Makina firmasına geçtiğimiz ay Üniversite ev sahipliğinde gerçekleşen Trakya Bölgesel Kariyer Fuarı (TRAKYAKAF)’na yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür belgesi takdiminde bulundu. Haber Merkezi