WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

İş güvenliği yok sayıldı

İş güvenliği yok sayıldı
Bu haber 23 Eylül 2020 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde dış cephe, boya, yağmur suyu boruları değişimi çalışmalarında iş güvenliği kuralları yok sayıldı.

Müzede çalışmaları yürüten işçilerin sağlam olmayan ve üst katında tahta malzemede zorlukla çalıştıkları gözlendi. Yüksekte çalışan işçilerin halat ta kullanmadıkları görüldü.

Halat ve baret kullanmayan işçiler, iskelenin tahta ve güvenli olmayan, demire bağlantı yapılmayan zemininde adeta iş kazasına meydan okudular.

İş güvenliği kurallarının kamu kurumlarının bakımında uygulanmadığını gözlemleyen vatandaşlar duruma tepki göstererek; “İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ahmet Hacıoğlu’nun ve kurum amirlerinin, müze görevlilerinin gözleri önündeki müzede iş güvenliği kuralları uygulanmıyor. İşçiler halat kullanmıyor. İskelede yüksek zeminde çalışmalarını halatsız yürütüyorlar. Kamu kurumlarını en azından iş güvenliği konusunda denetlenmesi gerekli.” dediler. Habbertrak/Zekiye Türkkan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER