WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

İsimleri yaşatılacak

İsimleri yaşatılacak
Bu haber 12 Ocak 2021 - 11:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Habertrak Gazetesi’ni ziyaret etti.

Tekirdağ’da yaşayan vefat etmiş basın mensuplarının isimlerinin cadde veya sokaklara verilmesi için çalışma yürüteceklerini söyleyen AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, gerekli adımları atacaklarını, Şubat ayı Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde grup başkan vekili aracılığıyla konuyu gündeme getireceklerini söyledi.

Ziyarette; İlçe Kadın Kolları Başkanı Bahar Sarıgül, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Berna Dündar ve İlçe Tanıtım ve Medya Sorumlusu Ramazan Baran da yer aldı.

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, ziyarette basının önemine değinerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

“SOMUT ADIMLAR ATACAĞIZ”

Vefat eden basın mensuplarının isimlerinin yaşadıkları cadde veya sokaklara verilmesinin ahde vefa örneği olacağını söyleyen Çetin; “Süleymanpaşa Belediye Meclis üyeliğim döneminde de bu konuyu gündeme getirmiştim. Dönemin belediye başkanına bu talebimi ilettim. Fakat o dönemki belediye başkanı vefat eden gazetecilerin isimlerinin bazı sokaklara verilmesi için çalışmaları olduğunu söylemişti. Fakat bu konuda somut bir adım atılmadığını gördük. Bizim dönemimizde inşallah sonuç alacağız. Süleymanpaşa Belediye meclis toplantımızda grup başkan vekilimiz aracılığıyla bu konuyu gündeme taşıyacağız. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel de bu konuya sıcak bakacaktır. Özellikle vefat eden gazetecilerin yaşadıkları sokağa isminin verilmesi daha anlamlı olur diye düşünüyoruz. Biz bu konuda daha hassas davranmaya çalışıyoruz. Özellikle geçmiş dönemde CHP’li belediye başkanı döneminde iki kamyon tuğla vermekle Eskişehir’de yaşayan bir belediye başkanının isminin verilmesindense ilimizde görev almış, halkın sorunlarına tercüman olmuş gazetecilerin isimlerinin verilmesinden yana tarafız. Bu konuda gerekli adımları atacağız. “diyerek sözlerini tamamladı.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından ziyaret sona erdi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER