WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Jigola operasyonu Tekirdağ’a sıçradı

Jigola operasyonu Tekirdağ’a sıçradı
Bu haber 14 Ekim 2021 - 14:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aralarında Tekirdağ’ın da bulunduğu birçok ilde erkekleri jigola olmak vaadiyle dolandıran 8 kişi gözaltına alındı. Mersin Merkezli gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerden 1 milyon 100 TL para ve lüks otomobilleri olduğu belirlendi. Dolandırıcıların lüks bir yaşam sürdükleri tespit edildi.

Mersin Merkezli gerçekleştirilen operasyonda; siber Suçlarla Mücadele ekipleri sana jigola sitesi aracılığıyla dolandırılan 68 kişinin şikayeti üzerine harekete geçti. Ekipler, siteyle bağlantılı olduklarını belirledikleri şüphelileri 4 ay boyunca fiziki ve teknik takibe aldı. Mersin başta olmak üzere Adıyaman, Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Hatay, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tekirdağ, Van, Yalova, Zonguldak’ta 68 kişiyi jigola olmak vaadiyle dolandıran 8 şahıs, yapılan çalışmalar sonucunda yakalandı.

Mersin, İstanbul, Tekirdağ ve Sivas’ta gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde siteyle bağlantılı olan 8 kişi gözaltına alındı. Ekipler, şikayetçilerin internette gezindikleri sırada, jigola olmak ve haftalık yüksek kazanç elde etme vaadinde bulunan bir siteyle iletişime geçtiklerinde kolay yoldan para kazanma fırsatı bulunduğunu ve VIP ve Gold üyelik gibi isimlerle şikayetçilerin dolandırıldıklarını tespit etti.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER