WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödülü

Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödülü
Bu haber 29 Aralık 2017 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kadına yönelik çalışma hayatında fark yaratanlar ödüllendiriliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, öncülüğünde yürütülen çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında öncelikle işverenler olmak üzere çalışma hayatının tüm kesimlerinde bilinç ve duyarlılığın artırılması amacıyla “Kadına İş’te Fırsat Eşitliği Ödülü” verilecek.

Bu ödül ile genel olarak Türkiye’de çalışma hayatı içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili konular ile kadın istihdamının ve kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımının artırılmasına dair farkındalık yaratılması ve bu konulara ilişkin hassasiyet oluşturulması hedefleniyor.

Çalışma hayatında fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımının desteklenmesi açısından farkındalık yaratmanın önemine değinen Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen; “Tekirdağ’da kadın girişimcilerin iş hayatındaki başarı hikâyelerini veya kadınların istihdamına katkı sağlaması açısından fark yaratan faaliyetleri 31 Ocak 2018’e kadar www.istefirsatesitligi.gov.tr adresi üzerinden başvurulabileceğini belirtti.

Üç kategoride başvuru yapılabileceğini dile getiren İl Müdürü Yaşar Esen; Bireysel Kategoride; kendi işini kuran kadın girişimciler, Özel sektör İşyeri olarak; kadın istihdamında fark yaratan işyerleri, Yerel yönetimler; kadın istihdamın desteklenmesi kapsamında yürütülen projeler olarak üç farklı alanda başvuruda bulunabileceğini belirtti.

Bakanlık, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir akademisyenden oluşan jüri tarafından başvuruların değerlendirileceğini belirten Esen; “Tekirdağ’da bu ödüle layık hem kadın girişimcilerimiz,  hem de kadın istihdamında fark yaratan işyerlerimiz olduğuna inanıyorum, bu işverenlerimizin başvuruda bulunarak Tekirdağ’a ödül getireceklerini düşünüyorum” dedi. Habertrak/Alev Zinni

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER